Orchideje stačí zalévat česnekovou směsí a budou kvést jako nikdy

Orchideje jsou krásnými rostlinami. Tedy pokud zvládnete jejich pěstování. I když se o něm říká, že je velmi náročné, my vám ukážeme, že tomu tak být skutečně nemusí. Že se to dá zvládnout i velmi jednoduše. Základem je totiž jednoduchá zálivka, která dokáže divy.

Chemická hnojiva nekupujte

Mnoho lidí si myslí, že cesta k tomu, aby orchideje kvetly, je spojena s tím, že je nutné zalévat je drahou chemií z obchodu. To ve skutečnosti není ani ekonomické, ani ekologické. Existuje totiž mnohem lepší a mnohem efektivnější možnost. Stačí jenom tři ingredience a unikátní zálivka vznikne i u vás doma. A garantujeme vám, že minimálně dvě ze tří ingrediencí budete mít doma. Někdo bude mít po ruce i tu třetí. Kdo ne, ten si ji koupí.

Jak na to?

Pojďme se tedy společně podívat, jak na to. Uvedli jsme, že se nejedná o nic složitého. Základem jsou jenom tři ingredience, a to konkrétně tyto:

  • Česnek
  • Voda
  • Kyselina jantarová

Nyní se můžete pustit do práce. Jako první vezměte česnek. Jeden velký stroužek by měl plně dostačovat na dvě orchideje, které doma pěstujete. Česnek následně prolisujte a smíchejte s vodou. A to s množstvím, které obvykle používáte na zalévání těchto dvou květin. V této vodě následně ještě rozpustíte polovinu tablety kyseliny jantarové.

V tu chvíli je vaše zálivka na orchideje téměř připravena. Jenom je třeba uvést, že ji nebudete používat hned, ale využijete ji až druhý den. Je totiž nutné nechat ji minimálně přes noc odstát, aby se do vody mohly uvolnit všechny důležité látky.

Už jenom zalévat

Když máte unikátní směs na orchideje hotovou, můžete se pustit do zalévání. A to rovnoměrně nejprve jednu a potom druhou rostlinu. A je hotovo. Takto aplikujte jednou za čas a vaše květiny budou nádherně kvést.

Pokud potřebujete výraznější péči, tak doporučujeme dát tuto směs do větší nádoby, vyjmout orchidej z květináče a kořeny do ní přímo ponořit. A to asi na hodinu. Potom rostlinu vraťte zpět. Jako akutní první pomoc nemůže být nic lepšího.

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]