Pokojové rostliny zdobí domácnost, mohou ale být i skrytým nebezpečím

Většina z nás považuje pokojové rostliny za jednu z možností, jak náš domov učinit útulnější a dodat mu kouzlo. Nejrůznější výzkumy ale ukazují, že zdaleka ne všechny rostliny, které doma máme, jsou pro naše zdraví prospěšné. Dnes vám proto přinášíme malý přehled rostlin, které je lepší doma nemít, a naopak také několik tipů na rostliny, kterými byste je mohli nahradit.

Rostliny, které vám a vašemu domovu spíše škodí

Jednou z takovýchto rostlin je vánoční kaktus. Vánoční kaktus totiž podle některých přesvědčení souvisí s atmosférou v rodině, ve které se nachází. Pokud například často kvete, předvídá tím nemoci lidí v domácnosti, pokud naopak nekvete vůbec, důvodem jsou neshody a konflikty v rodině. Další rostlinou, kterou je lepší z domova odstranit, je kapradina.

Esoterici nazývají tuto rostlinu „energetickým upírem“ a tvrdí, že pokud ji máte v místnostech, kde trávíte velké množství času, může způsobovat únavu, apatičnost a nejrůznější slabosti. Mladé dívky by ve svých pokojích neměly mít ani kaktusy, které mohou negativně ovlivňovat osobní život a štěstí v lásce mladých dívek. Pokud tedy nejste se svým životem či atmosférou v rodině zcela spokojeni, rozhlédněte se kolem sebe a zaměřte se na to, jaké rostliny doma máte.

Rostliny, které dodají vašemu domovu štěstí a energii

Jednou z těchto rostlin je tlustice, která je někdy lidově nazývána stromem peněz. Má se za to, že tlustice přitahuje do domácnosti bohatství a prosperitu, některé rady doporučují zasadit ji do hlíny společně s několika mincemi.

Další výhodou pěstování tlustice je její nenáročnost, vydrží dlouho bez zalévání, stačí ji zalévat jen jednou měsíčně, v zimě ještě méně. Pokud potřebuje zalít, snadno to poznáte podle jakoby svraštělých listů. Tlustice má ráda světlo, proto se doporučuje umístit ji například na parapet k oknu.

Pokračujte ve čtení článku na další stránce

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]