Zubní pasta nalezne překvapivá využití. Co všechno v domácnosti dokáže?

Fotografie: Pixabay

Občas se stane, že si člověk koupí novou zubní pastu nebo zkrátka takovou, jakou ještě neměl a zjistí, že mu absolutně nevyhovuje. Jenže co potom se zubní pastou? Určitě ji vyhazovat nemusíte. Existuje spousta možností, jak zubní pastu v domácnosti využít. Přinášíme vám několik osvědčených tipů.

Štípance a puchýře

Štípnutí od komára není nic příjemného. Člověka to neustále láká se škrábat. Stejně tak nepříjemné je mít na noze puchýř z nových bot. Puchýř natřete na noc zubní pastou a stejně tak ji lze použít na štípance, kdy zmírní otok a svědění.

Fotografie: Pixabay

Na drobné popálení

Spálili jste si prst nebo ucho žehličkou na vlasy? I to se totiž může stát. Popáleniny, které nejsou vážného charakteru a nezahrnují otevřenou ránu můžete ošetřit zubní pastou. Přinese dočasnou úlevu díky chladivému efektu. Jemně naneste zubní pastu co nejdříve po popálení.

Na beďary i opary

Zubní pasta vysušuje, chladí a dezinfikuje. Použít ji můžete jak na opar nebo upínek. Před spaním naneste trochu zubní pasty, případně během dne a nechte ji úplně zaschnout. Podle potřeby aplikaci opakujte.

Fotografie: Pixabay

Peeling na nehty a ruce

Zubní pastu můžete použít i jako šetrný peeling na nehty. Mimo to zubní pasty mívají bělící efekt. Vaše nehty budou po téhle kosmetické proceduře zářivé, čisté, bílé. Pro lepší efekt je samozřejmě nutné čistit nehty takto pravidelně.

Zubní pastu jako jemný peeling můžete použít i na celé ruce. Nejenže budou čistší, jemnější, ale i krásně provoněné. Hodit se vám to může i po krájení česneku a po práci s aromatickými potravinami.

Skvrny na oblečení či koberci

Máte někde na oblečení nebo koberci skvrnu, která nešla vyčistit? Zkuste vzít do boje s ní zubní pastu. Místo jemně třete zubní pastou a poté vyperte, dočistěte čistou vodou.

Jak ještě zubní pastu využít?

  • Vyčistí/vybělí podrážky tenisek

  • Vyčistí stříbrné šperky

  • Odstraní škrábance na CD a DVD

  • Vyčistí spodní stranu žehličky

  • Pomůže při drhnutí nádobí a zbaví některé nádobí zápachu

  • Zamezí zamlžování brýlí a zrcadel

  • Vrátí lesk kovovým a skleněným povrchům

  • Vyčistí malůvky vašich dětí ze stěny

  • Odstraní škrábance z kožené obuvi