Nejspíš byste nevěřili, s čím vším vám může pomoci 1 obyčejná lžička medu před spaním

Med je zdravý, to ví asi každý, kdo byl kdy nemocný a dal si ho do čaje pro rychlejší uzdravení. Málokoho ovšem už napadne, že se vám po něm bude dobře hubnout. 

Máte rádi med a nemůže se stát, že by se ve vašem domově nenacházel? Pak byste měli vědět, že jedna taková lžička kvalitního medu vždy před spaním vám může hodně pomoci s vaším zdravotním stavem. Nejen, že vám pomůže se cítit ve vašem těle dobře, jelikož se po něm dobře hubne, ale jako bonus přispívá i k celkovému fungování vašeho těla. Pomůže vám například i s regenerací jater, pokud jste dlouhou dobu konzumovali léky a přispívá k ochraně vašeho mozku.

Proč se vyplatí si jednu lžičku dát

Britský odborník na výživu Mike McIness přišel se zajímavou teorií, že moderní obezitu způsobuje nadměrná konzumace rafinovaných sacharidů a cukrů a velký vliv má i špatná kvalita spánku. Něco na tomto tvrzení určitě bude a pokud se vám zdá, že by se mohlo jednat i o váš případ, řešení máte na dosah ruky.

Fotografie: Unsplash

Med obsahuje mnoho živin, organických kyselin a bioflavonoidů (vitamín P, má antioxidační působení), tudíž v něm skutečně nenaleznete nic rafinovaného. Zároveň dodává mozku energii během noci a přispívá ke kvalitnějšímu spánku, čímž řeší oba dva problémy, které často stojí za vznikem obezity a nadváhy.

Chraňte své játra i mozek

Jako bonus se jedná i o klíčový typ cukru, který vám může velmi pomoci s obnovou jater. Jestliže chcete začít sportovat a cvičit, tak byste měli vědět, že med podpoří vaše játra jak během cvičení, tak i během následné regenerace. Dejte si před spaním jednu až dvě lžičky medu a dobrou noc máte zajištěnou.

Studie provedená na University of Chicago dokonce ukázala, že lidé s nekvalitním spánkem zhubli během diety hlavně svalovou hmotu. Kdežto ti, kteří se dobře vyspali, hubli hlavně tuky a důležité svaly jim byly v těle ponechány. Z dlouhodobého hlediska vám med pomůže i se snížením stresu, zlepšením paměti a pomáhá předcházet chorobám, jako je Alzheimer či Parkinson.

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]