Pokud nemáte půlkruh na jednom z vašich nehtů, může to signalizovat zdravotní nebo psychický problém

Každý prst na vaší ruce odpovídá nějakému orgánu v těle. Například palec souvisí s mozkem a lebkou, ukazováček s plícemi, prostředníček náleží tenkému střevu, prsteníček ledvinám a malíček srdci. Tímto však nekončí.

Každý prst má také svůj nehet a na jejich vzhledu se dá rovněž vyčíst ledacos o vašem zdraví. Popraskané nehty nebo přítomnost bílých teček mohou znamenat nedostatek vitamínů či železa. Kromě celkového vzhledu nehtů může také mnohé prozradit srpek – tedy půlměsíc.

Co vše může půlměsíc na nehtu prozradit?

Podívejte se na obrázek a pochopíte, co tím myslíme. Pokud nemá váš palec půlměsíc, může to signalizovat, že máte nějaké problémy psychologického rázu.

Je-li půlkruh malý nebo neexistuje na ukazováčku, může to značit problémy s játry, pankreasem, střevem či reprodukčním systémem.

Absence půlkruhu či velmi malý srpek u malíčku prozrazuje problémy s trávicím ústrojím, jestliže se jedná o prostředníček, může to znamenat problémy s krevním tlakem.

Jedná-li se o prsteníček, může nedostatečný půlkruh naznačovat, že máte problémy se štítnou žlázou.

Samozřejmě, že pouhé sledování prstů a nehtů nestačí. Je vhodné sledovat i další příznaky. Je to spíš jedno z mnoha vodítek a ukazatelů. Nicméně není žádnou novinkou, že zdraví člověka se podepíše na vzhledu. Ať už jde o nehty, vlasy, kůži.

Co dalšího mohou nehty prozradit

  • Nedostatky ve stravě – absence vitamínů a minerálů. Zbarvení nehtového lůžka, fleky

  • Okousané nehty – úzkost a stres

  • Infekce – zarudlá a bolestivá kůže okolo nehtu. Pokud nedošlo k zanícení úrazem, neodbornou manikúrou, mohou infekce ukazovat na větší zdravotní problémy

  • Křehké, lámavé nehty – absence některého z minerálů

  • Záděry – může chybět zinek a vitamín B

Obrázky: feelhealthylife, pixabay