Odborníci přišli se zajímavým zjištěním. Střídmá konzumace piva je zdraví prospěšná

Pivo je zejména v České republice mezi lidmi velice oblíbené. Ne nadarmo se držíme na předních pozicích, co se týká jeho celosvětové spotřeby. Pivní nápoj je v Česku zkrátka tradicí. Pivo je v mnoha ohledech velice zdravé, to se zjistilo na základě různých studií již dávno. Obsahuje totiž vitamín B, který přispěje k snížení rizika kardiovaskulárních nemocí, nebo cévní mozkové příhody.

Jeho konzumace by se ale měla omezit na střídmou. Pro ženy je doporučená jedna sklenice piva denně a u mužů jsou prospěšné dvě. Při nadměrné konzumaci může mít pivo spíš účinky negativní, co se týká zdraví. Nedávný výzkum však prokázal, že pivo v rozumném množství dokáže dokonce i prosloužit život.

Polští vědci přichází s novým objevem ohledně popíjení piva

Vědci z Univerzity Adama Mickiewitze v Polsku se zaměřili na účinky pití piva s ohledem na průměrnou délku života. Tvrdí, že pokud vypijete denně 330 mililitrů piva, prodlouží se váš život o celých deset minut. Ke studii se přihlásilo až 1 500 lidí, kteří museli každý den, nebo obden malé pivo vypít.

Celý výzkumný proces trval dva roky. Dle dostupných výsledků studie tak všichni sledovaní dobrovolníci získali k dobru nějaké ty životní minuty navíc a mimo jiné se cítili psychicky a fyzicky podstatně lépe než před zahájením výzkumu.

Pivo ano, ale s mírou

Odborníci pití piva v omezeném množství jednoznačně doporučují. Avšak pokud byste to s jeho konzumací přehnali, mohli byste si způsobit značné zdravotní komplikace týkající se trávicího traktu, nebo nemocí spojených se zvýšeným nárůstem hmotnosti.

Obecně pití piva také nedoporučuje v teplých letních měsících k zahánění žízně. Má totiž výrazně močopudné vlastnosti, které mohou vést až následné dehydrataci organismu. V létě je vhodné upřednostňovat k pití zejména čistou vodu a bylinné čaje.

Fotografie: Freepik, Pixabay