Opuštěná slepice v lese již měla osud téměř sečtený. Statečný zachránce jí však zajistil nutnou péči

Fotografie: MichalPL / Creative Commons / Attribution-Share Alike 4.0

Slepičku pohozenou v lese čekal těžký osud. Její majitel se jí zbavil zvláště krutým způsobem. Naštěstí šel kolem dobrý muž, který zavolal pomoc právě včas.

Lidé by si měli pořizovat zvíře jen tehdy, jsou-li schopni se o něho postarat. Nezáleží na tom, zdali se jedná o plaz, papouška, psa, kočku nebo jiné zvíře, například slepici. Živý tvor je zcela odkázán na vaši péči, je to veliká zodpovědnost. Bohužel, internet je plný příběhů o opuštěných zvířatech. Některá však mají štěstí, stejně jako tato slepička, jak uvádí web TheDodo.

Klubíčko peří opuštěné v lese

Slepička byla pohozena v lese a zanechána svému osudu. Kdyby ji náhodou nezahlédl muž procházející kolem, zemřela by. Nálezce kontaktoval Lauru Zijltjen, zkušenou ošetřovatelku kuřat, která na první pohled věděla, že zvíře potřebuje okamžitou lékařskou péči. Slepice byla nemocná a její záchrana proběhla za pět minut dvanáct. Bylo jasné, že se v lese neobjevila jen tak sama od sebe.

Zpočátku se zdálo, že byla nalezena už příliš pozdě, všichni měli obavu, že vydrží už jen pár dní. Nedařilo se jí dobře, jak uvádí web Dodo. I když se situace zdála bezvýchodná, všichni se snažili udělat pro zraněnou slepici všechno, co jen mohli, aby přežila. „Proč by se někdo takto zbavoval zvířete. Teď dostává teplé koupele, antibiotika a léky proti bolesti,” uvedla Zijltjen na svém TikToku.

Slepice nosila několik vajec, nenašla vhodné místo pro snůšku a hrozilo, že dojde k fatálnímu zranění. Přestože nikdo už ani nedoufal, zvíře se začalo zlepšovat a uzdravovat. Po pár dnech bylo jasné, že je z nejhoršího venku a z lesa byla zachráněna právě včas. Nyní se hledá její majitel.

@justchickenss Someone spotted this poor girl in the forrest not feeling well. Why would you dump your animal like this.. she’s in good care now #chickens #animalrescue ♬ A Gentle Sunlight – James Quinn

Z opuštěného zvířete na veřejných toaletách se vyklubal podivný netvor. Všem naskočila husí kůže

Pomoc sociálních sítí

Laura Zijltjen se snažila využít síly sociálních sítích a v několika skupinách věnujících se ztraceným domácím mazlíčkům vyvěsila fotografii zachráněné slepice. Bohužel se však nikdo nepřihlásil. Ani v to nedoufala, bylo jasné, že majitel se chtěl zvířete zbavit. Místo, aby se vrátila zpět, najde nový milující domov, jakmile se zcela zotaví. Snad ji čeká lepší osud a nebude se muset bát opuštění. Novou rodinu a teplo domova našel i pes jménem Pat, který při své záchraně ani nevypadal jako pes. Nosil na sobě několik kilo srsti, jak jsme již v minulosti psali na SvětěKreativity.

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]