Našli zanedbaného tvora se 7 kily kožešiny. Záchranáři nevěděli, o jaké zvíře se jedná

Fotografie: Nebraska Humane Society

Když na veterinární kliniku dorazilo klubko zplstnatělé srsti, zaměstnanci byli v šoku. Nevěděli totiž, o jaké zvíře se vlastně jedná.

V Jižní Karolíně budou zvířecí záchranáři ještě dlouho vzpomínat na psa, který k nim dorazil jako koule zplstnatělých chlupů. Zvíře bylo v tak zuboženém stavu, že nemohlo ani pořádně dýchat, proto záchranáři museli jednat rychle. Aby pes přežil, museli ho nejprve ostříhat. Nakonec se zvíře zbavilo srsti o váze sedmi kilogramů a dvou odpadkových pytlů.

Vězněm své srsti

Když koule rozcuchané kožešiny dorazila v říjnu 2021 do záchranné stanice Clinton Animal Hospital, Betty Burns a její kolegové dobrovolníci Heart of LCAC byli šokováni. Kontrola zvířat ji upozornila, že našli psa, nebo alespoň to, o čem si mysleli, že je to pes, jak se potuluje po dvoře v Clintonu v Jižní Karolíně.

Nic však Betty Burns nemohlo připravit na to, co viděla zblízka. „Kdybychom ho neslyšeli lapat po dechu, nebyli bychom schopni zjistit, kde má hlavu,“ řekla Betty v rozhovoru pro deník The Dodo. „Neviděli jste jeho oči, neviděli jste jeho nos, neviděli jste jeho ústa. Jak se tento pes pohyboval, stále nevím.“

Betty Burns a tým ošetřovatelů a lékařů psa okamžitě uspali a začali ho osvobozovat z jeho chlupatého vězení. Za čtyři hodiny procedury naplnilo téměř sedm kilogramů chlupů dva pytle na odpadky. Odhadli, že pes byl s největší pravděpodobností držen v bedně alespoň rok, aby se jeho srst do tohoto stavu dostala.

Nyní se mu daří dobře

S tolika chlupy omotanými kolem malého zvířátka se nedalo poznat, co to bylo za psa. Ale poté, co stříhání skončilo, tým objevil že pes, kterého pojmenovali Pat the Mat, byl devítiletý kokršpanělský mix s dlouhým tělem a krátkýma nohama. Po ostříhání, jež mu změnilo život, začal Pat okamžitě pobíhat, hrát si s hračkami a byl zjevně šťastný, že je zase jen pes.

Navzdory všemu, čím si Pat prošel, se zdá, že milující pes chce hodit minulost za hlavu. „Je velmi milý a vede si skvěle. Na klinice je oblíbený, to je jasné. Je to prostě šťastný chlapeček,“ uzavřela zachránkyně.

Zdroj: The Dodo