Mravenci v domácnosti? Zbavte se nezvaných hostů jednou provždy bez použití chemikálií

Fotografie: Depositphotos

Mravenci sice nejsou nebezpeční, ale mohou velice snadno napadnout celý dům a narušit váš každodenní život. Naštěstí se jich dá zbavit.

Přestože mravenci žijí ve volné přírodě, často si při hledání potravy vybírají právě váš dům. Přitahuje je cukr a také zbytky jídla, takže je nejčastěji najdete někde v komoře. Pokud vás už nebaví žít s tímto neškodným, ale rušivým hmyzem, existuje několik tipů, jak se jich natrvalo zbavit. Vyzkoušejte aspoň jeden z nich a budete spokojeni.

Nemusíte kupovat chemikálie

Mravenci nejsou nebezpeční, ale když se vám dostanou do domu, mohou vám zkazit náladu. A to z dobrého důvodu, pokud je hnízdo i s královnou uvnitř, ovládnou všechny místnosti vašeho interiéru, včetně stropu nebo terasy. Pak je velmi důležité se jich zbavit a nebo je zahnat. Můžete si koupit velké množství různých chemikálií, ale existují i bezpečnější metody, které jsou stejně účinné.

Velmi účinná je skořice

Skořice je právem považována za repelent proti veškerému hmyzu, takže s klidem dokáže zahnat i mravence. Mají vysokou čichovou kapacitu a nesnáší vůni skořice, takže ihned, co ji ucítí, tak budou prchat. Chcete-li ji použít, můžete rozmíchat půl lžičky skořicového esenciálního oleje v šálku vody a namočit do ní kousek bavlny. Přetřete jím všechny oblasti, kde se mravenci vyskytují.

Fotografie: Pixabay

Tento proces opakujte několikrát denně, dokud mravenci úplně nezmizí. Druhou metodou je umístit skořicové tyčinky na strategická místa. Vlastně se jedná o okna a o dveře, jakmile to mravenci ucítí, určitě k vám už nebudou chtít vniknout. A vy se už tímto otravným hmyzem nebudete muset trápit.

Bílý ocet je také skvělý

Bílý ocet má celou řadu praktických využití. Díky své silné vůni je považován také za výborný repelent. Smícháním s horkou vodou se jeho účinnost desetinásobně zvýší. Nalijte horkou vodu do rozprašovače a přidejte půl láhev bílého octa. Směs protřepejte a nastříkejte na místa, kde se mravenci vyskytují nejčastěji. Pro větší účinnost opakujte operaci dvakrát až třikrát denně. Mravenci rychle opustí váš dům.

Fotografie: Pixabay

Esenciální olej z máty peprné

Máta peprná je jednou z účinných složek k odpuzování mravenců i komárů. Je to totiž přírodní repelent proti hmyzu. Smíchejte asi 15 kapek esenciálního oleje se 2 šálky vody. Tuto směs nastříkejte kolem oken a vchodových dveří a nechce zaschnout. Také můžete dát pár lístků máty na místa, kde se mravenci vyskytují.

Zdroj: TheSpruce, Healthline

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]