Proč vynalézavé hospodyně dávají do mrazáku prostředek na mytí nádobí. Ví něco, o čem ostatní nemají ani páru

Fotografie: Depositphotos

Zmrazený přípravek na mytí nádobí může být velmi užitečný. Možná se vám to zdá jako nesmysl, ale je to fakt.

Na celém světě nejspíš neexistuje kuchyně, ve které by nebyl prostředek na mytí nádobí. Jak už jeho název vypovídá, je určený k mytí špinavého nádobí, ale ukazuje se, že ho lze použít pro naprosto jiné účely. Zkuste si tento přípravek zamrazit a uvidíte, že ačkoli vám to možná bude připadat nesmyslné, opravdu budete příjemně překvapeni.

Pomáhá na bolavá místa

Pokud nemáte po ruce žádnou chladící podložku nebo studený obklad, stačí do igelitového sáčku se zipem nalít vodu se zředěným prostředkem na mytí nádobí. Tento sáček potom uzavřete, dejte do mrazáku a chvíli počkejte. Zmrazený vydrží totiž mnohem déle, než běžný led. Sáček stačí obalit tenkým hadříkem a přiložit na bolavé místo. Můžete použít kolikrát budete chtít, protože sáček se dá zmrazit opakovaně.

Fotografie: Freepik

K vychlazení nápojů

Tento trik využijete především v létě, kdy chcete mít co nejstudenější pití, ale led se během chvilky rozpustí. Budete opět potřebovat igelitový sáček, do kterého nalijete prostředek na nádobí. A rovnou jich udělejte více. Zmrazené sáčky potom dejte do nádoby a přidejte k nim pití, které chcete vychladit. Jednoduché, ale opravdu účinné.

Jiná použití bez chlazení

Pokud nemáte vhodný přípravek na odstranění skvrn z koberců, můžete nepříjemnou situaci zachránit pomocí lžíce prostředku na mytí nádobí smíchané s malým množstvím teplé vody. K vyčištění skvrny použijte čistý hadřík namočený v tomto roztoku, poté povrch opláchněte studenou vodou a nechte v klidu uschnout.

Mastné skvrny z oblečení

Stejně jako na čištění koberců můžete použít prostředek na mytí nádobí k účinnému odstranění mastných skvrn na oblečení. Naneste na skvrnu trochu mycího prostředku a nechte čtvrt hodiny působit. Poté skvrnu v ruce vyperte a až poté vložte do pračky. Uvidíte, že mastný flek bude pryč. A vy si s takovým problémem už nebudete muset dělat hlavu.

Fotografie: Depositphotos

Na umytí vlasů

Prostředek na mytí nádobí se může hodit i pro poněkud zvláštní úkol, jde o mytí vlasů. Tento nápad lze použít v nouzi, když není žádný šampon a vlasy už jsou mastné. Někteří lidé tvrdí, že když si jednou týdně umyjete vlasy přípravkem na nádobí, pomůže vám to důkladně vyčistit pokožku hlavy a vlasy. Rozhodně ho ale pro tuto metodu nepoužívejte častěji.

Zdroj: Ofeminin

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]