Zapomeňte drahé prášky z drogerie. Bělení prádla zvládnete za pár korun

Fotografie: Depositphotos

Pokud vaše bílé oblečení už zežloutlo a vypadá zastarale, nemusíte je hned vyhazovat. Ještě se s tím totiž dá něco dělat.

Někdy si koupíte třeba pěkné bílé prádlo, abyste potěšili nejen sebe, ale i svého manžela. Nosíte ho pár dní a už pozorujete, jak se na něm dělají žluté skvrny. Nevíte, co máte dělat, abyste si toto drahé prádlo spíše neponičili, a tak se raději koupíte ještě jedno. A najednou se i na něm začnou tvořit žluté skvrny. Co s tím? Naštěstí existuje jeden jednoduchý způsob, který vás žlutých skvrn zbaví.

Co budete potřebovat

Tato čisticí směs dokáže odstranit všechny skvrny od zažloutnutí a potu. I takové, o kterých jste si mysleli, že je nikdy neodstraníte. A určitě vás potěší, že všechny ingredience máte jistě doma a také, že toho není třeba moc. Budete tedy potřebovat:

  • 2 polévkové lžíce soli
  • 1 polévkovou lžíci sody nebo pracího prášku
  • horkou vodu
  • hlubokou mísu

Bude vám to trvat jen pár minut

Nejprve si nalijte vodu do misky nebo do umývadla, přidejte do ní všechny další potřebné ingredience a promíchejte. Namočte vaše bílé prádlo do této směsi na 15 minut. Pokud se ale jedná o zastaralé skvrny, které jsou v látce velmi zažrané, je třeba ho tam nechat přibližně 30 minut.

Fotografie: Depositphotos

Poté toto prádlo ručně vyperte ve studené vodě a dejte je sušit třeba na sušák. Nejlepší to bude samozřejmě venku na balkoně, ale ne každý balkon má. Nenechávejte prádlo na radiátoru, tkanina by se mohla poškodit a také zmačkat. Je dobré podotknout, že tato metoda je skvělá i pro ubrusy, bílé šaty nebo třeba halenku. Rozhodně to vyzkoušejte.

Zdroj: TheSpruce

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*