Domácnost zamořily myši: Věčně se opakující problém, který lze hravě vyřešit

Fotografie: Depositphotos

Zamoření sklepa nebo domu hlodavci je celkem běžná věc, která nemá nic společného s čistotou domu. Naopak. Jejich hubení je však nutné započít co nejrychleji, než začnou vznikat celé kolonie.

Spousta lidí si myslí, že se jich tento problém nemůže týkat, ale nikdy si nemůžete být zcela jistí, že vaši domácnost nepřepadnou myši. Nic to nevypovídá o vaší čistotě, hlodavci neustále hledají nová útočiště. Nejvíce se jim líbí tam, kde je teplo, bezpečno, a především dostatek jídla. V domech je takovým místem suterén. Ať už zůstávají ve sklepě nebo se rozptýlí po době, v každém případě je potřeba jednat.

Jak se zbavit myší v domě

Pokud se potkanům podařilo rozptýlit po domě, je dobré ihned volat specialistu na hubení škůdců. Samozřejmě se můžete o jejich eliminaci pokusit sami, ale jakmile jsou přemnožení, těžko se s nimi bojuje i na vlastní půdě. Vždy je lepší jejich rozptýlení předcházet než jej později řešit. Proto je dobré zaútočit hned ve sklepě.

Drží-li se však stále kolem nebo v suterénu, velmi pomáhají pasti na hlodavce a ultrazvukové odpuzovače. Hlodavci obecně nesnášejí akustické a ultrazvukové zvuky ve frekvenci mezi 3 000 a 45 000 Hz, proto při používání ultrazvukových odpuzovačů prostor raději opustí. V tomto případě jsou však tyto metody lepší jako prevence. Existují však i jednodušší a levnější způsoby.

Zapojte své domácí mazlíčky

Na hlodavce zaručeně platí kočky a psi. Kočka domácí nebo některá plemena psů jsou skvělými predátory, kteří si s nimi hravě poradí. Pozor však, máte-li doma zhýčkaného, dobře krmeného psa nebo kočku, ti si s nimi spíše budou chtít hrát než je hubit. Stejně tak byste se měli vyvarovat používání jedů na myši, pokud vlastníte psa nebo kočku.

Fotografie: Pexels

Připravte si klecové pasti

Je to vlastně klec a pastička dohromady. V obou případech je potřeba dobrá návnada, samotná klec je však o něco méně krutá, protože hlodavce neskřípne, pouze chytí. Můžete je tedy později vypustit zpět do volné přírody. Princip klecové pasti spočívá v tom, že dovnitř umístíte návnadu, zpravidla kus jídla, a myš se nechá zlákat vůní. Může vlézt dovnitř, ale ven se už nedostane.

Zdroj: Takprosto

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]