Rozhodla se zrekonstruovat 200 let starý dům. Objevila v něm znepokojivou pravdu, která se rychle rozšířila do médií

rekonstrukce budovy
Fotografie: Unsplash

Známá TikTokerka Jennifer Mallaghan se rozhodla zrekonstruovat téměř 200 let starý dům svých rodičů. Při modernizaci budovy objevila něco neobvyklého, co vzbudilo zájem ufologů.

Rekonstrukce jakékoli budovy je pro majitele skutečnou výzvou. Čím je však budova starší, tím je to horší a horší. Něco jiného je vyměnit elektroinstalaci v bytě z 80. let, naopak odlišně působí rekonstrukce několik set let starého činžáku. S tímto se právě Jennifer potýkala, když si řekla, že zrekonstruuje téměř 200 let starý dům svých rodičů. Budova se totiž předává z generace na generaci a skrývá velice zajímavou historii, jak TikTokerka brzy zjistí.

Video v sobě ukrývá tajemství

Videoklip TikTokerky zobrazuje budovu, kde je možné vidět spoustu krásných prvků, například okna nebo precizně dokončené stěny, které jsou i přes uběhnutí let bez prasklin. Oči také dokáže upoutat dokonale plochý výtok pod podlahou, ale je toho daleko více. Jennifer zároveň vtipkuje, že se nenašla žádná mrtvá těla a bohužel ani žádný poklad.

O kvalitě zdí svědčí tvrdohlavost muže, který se snaží prorazit zeď za každou cenu. Ta ale ve videoklipu působí opravdu neústupně. Jennifer dále poukazuje na vchod skrytý pod podlahou a zaujalo ji také promyšlené uspořádání místností v suterénu. Sklep je totiž bez pozůstatků a všeobecně vypadá dost netypicky. Alespoň takto to připadalo TikTokerce a její výroky se následně začaly rychle šířit po internetu.

@mallaghan1980 Secret rooms been hidden for years #200years#creepy#georgianhouse#fyp ♬ B.O.T.A. (Baddest Of Them All) – Eliza Rose & Interplanetary Criminal

Vznikly různé konspirační teorie

O britský případ se začal také zajímat NewYork Times, což Jennifer veřejně proslavilo. Kolem jejího objevu se samozřejmě vyrojily konspirační teorie. Spousta lidí zmiňuje, že to musí být práce mimozemšťanů. Fanoušci detektivek zase často píšou, že místo sloužilo jako podzemní krypta. Ostatní komentující v tom hledali spíše pragmatičtější řešení. Bez ohledu na pravdu tento příběh rozhodně poukazuje na to, že starověká architektura dokáže překvapit.

Zdroj: Domekiogrodek

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]