65letý matematik se pustil do opravy ruiny. Výsledek generální opravy vyráží dech

Stará chata
Fotografie: Boredomtherapy

Koupě nové nemovitosti se může velmi prodražit. Zajímavým způsobem se s tímto problémem rozhodl zatočit Richard Aiken, vystudovaný matematik a několikanásobný otec.

Richard má doktorát z matematiky a chemie, je operním zpěvákem, ale také hrdým otcem dvou synů a dcery. Kromě toho, že má lékařský diplom, je také autorem několika knih o výživě. I přesto, že byl v životě velmi úspěšný, nikdy si nesplnil svůj velký sen, mít klidnou chalupu v lese. V důchodovém věku 65 let se rozhodl, že je na čase tento sen proměnit ve skutečnost.

Okolí rozpadlého domu mělo své kouzlo

Na inzerát, který si podal, během chvíle zareagoval muž s nabídkou. Byl vlastníkem staré chaty, od doby, co ji ale s manželkou opustili, byla ve velmi zchátralém stavu. Podle webu Topniusy ale okolí domu Richarda natolik okouzlilo, že se rozhodl pozemek i s rozpadlou stavbou koupit. Z té zůstaly v dobrém stavu pouze její základy, bylo zapotřebí přiložit ruce k dílu a pustit se do velké rekonstrukce.

Richard si přál, aby na tomto domě byla vidět hlavně jeho práce, proto se rozhodl, že celý domek, na původních základech, postaví sám, bez pomoci odborníků nebo velké firmy. Je proto jasné, že mu přestavba rozpadlé chaty v domek snů trvala několik let, tohoto rozhodnutí ale nikdy nelitoval. Chatka, která zde původně stála, byla stará více než 200 let. To je informace, kterou na svém webu uvedl deník Comedy.

Stará chata
Fotografie: Boredomtherapy
Byt v panelovém domě

Daň z nemovitosti 2024: Stát si připravil překvapení ve formě navýšení až o 80 %

Útulný domov, který připomíná pohádku

Práce a láska, kterou Richard do stavby domu vložil, se odrazila na konečném výsledku. Richard pracoval totiž nejen s přírodním materiálem, ale také kompozicí a místem, kde se chatka nachází. Většina interiéru je tak téměř celý den osvětlena přirozeným světlem, romantický nádech celému domu dodává také krb, který působí téměř pohádkově.

Stará chata
Fotografie: Boredomtherapy

Stavbu nového domu zkomplikoval pád nedalekého stromu, Richard se ale i na tomto přírodním jevu snažil vidět to pozitivní a z kmene, který jeho stavbu mírně poškodil, nakonec vyhotovil schodiště. Nejedná se o jedinou přeměnu starého domu, kterou jsme čtenářům deníku SvětKreativity přiblížili. Psali jsme také o manželech, kteří si koupili starý ošklivý dům k přestavbě.

Stará chata
Fotografie: Boredomtherapy

Veškerý volný čas trávila s prsty na klávesnici. Psaní článků se časem stalo jejím největším koníčkem. Neustále ... [Více o autorovi]