8letý chlapec se ztratil v lese při kempování. Trvalo 48 hodin, než se ho podařilo najít

Fotografie: Policie ČR

Chlapec se ztratil při kempování s rodinou, když v lese hledal dříví. Trvalo dva dny, než ho nalezli. Jedl sníh a schovával se pod dřevěnou kládou.

Při pohybu venku s dětmi je nutností být opravdu opatrný a dávat pořádný pozor, aby se jim nic nestalo. Často totiž může dojít jen k drobné chybě a dítě se vám může, klidně jen na malou chvíli, ztratit například v davu. Pak následují velmi stresující situace, kdy každého rodiče chytá pocit paniky a bezmoci. Pokud se povede dítě rychle najít, je to opravdu štěstí. Protože jinak by vás čekaly opravdu krušné chvíle, které musíte v nejhorších případech řešit i s policií.

Chlapec se ztratil při kempování

Chlapec jménem Nante Niemi (8 let) se vydal se svým dědečkem a třemi strýci kempovat do národního parku, který leží v odlehlé části Michiganu. Rozhodli se svou cestu podniknout v zimním období, takže bylo opravdu chladno, a navíc sněžilo. Skupinka tedy usoudila, že by bylo dobré zajistit dostatek dříví na studené večery a vydala se pro něj. Při jeho sbírání poslal strýc chlapce zpět do jejich tábořiště. Než si Nante uvědomil, že si nepamatuje celou cestu zpět, strýc už byl pryč.

Zkouška odvahy

Chlapec uvedl, co dělal, když se snažil dostat zpět, aby se neztratil: „Snažil jsem se jít diagonálně do části, odkud jsme přišli, a skončil jsem poblíž řeky,“ uvedl. Navíc přiznal, že už v té chvíli nebyl ani trochu blízko k místu, odkud přišli. Po návratu si toho všimla i jeho rodina, která tam byla s ním, bohužel ho ale nemohli nikde najít. Zkontaktovali tedy policii a rodiče, již se okamžitě vydali na místo. Na 300 dobrovolníků se sešlo, aby pomohlo s jeho hledáním.

Sám Nante byl ze zimy a tmy velmi vyděšený, ale snažil se myslet pozitivně a hledat cestu zpět. Uvedl, že jedl to, co bylo zrovna k dispozici, takže klidně i sníh z cesty, protože už měl obrovský hlad. Dokonce viděl i vrtulník, který měl za úkol ho najít. Mával na něj, ale piloti a posádka si ho nevšimli. Nakonec ho našli dva dny po začátku pátrání ukrytého pod dřevěnou kládou. „Slyšel jsem lidi křičet moje jméno a viděl jsem viset zelenou vlajku a pak jsem i někoho spatřil. Běžel jsem přímo k němu,“ řekl Nante.

Chlapec se psem v lese

Pátrání po 6letém chlapci ztraceném v temném lese: Když ho policisté našli, zjistili, že není sám

Šťastná shledání

Chlapec se tedy nyní opět nachází u své rodiny, z čehož má obrovskou radost. Prozradil, že si po příjezdu domů vychutnal velkou čokoládovou tyčinku a prvotřídní sendvič. Z toho plyne jediné: pokud se s dětmi pohybujete v terénu, dávejte na ně obzvlášť velký pozor. Mohou se rychle ztratit a nikdy nevíte, co za nebezpečí je může potkat. Spousta lidí v dnešní době volí jako ochranu před ztracením různé sledovací náramky, které hlídají jejich děti a v případě potřeby opravdu rychle ukážou jejich polohu.

Zdroj: USAToday

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*