Velice zdařilá rekonstrukce ložnice změnila zanedbaný pokoj k nepoznání

Nyní nahlédneme do bytu, konkrétně tedy do jednoho malého pokoje, který se původně jevil jako nepoužitelný. Omezený prostor využili majitelé k výstavbě ohromující ložnice. To jen dokazuje, že i pár metrů čtverečních můžete proměnit v něco dokonalého, když máte skutečně dobrý nápad. Pojďme se podívat na celý proces přeměny.

Proměna starého a omšelého pokoje

Když se zadíváte na fotografii, která zobrazuje původní vzhled pokoje, ani se nechce věřit tomu, že tak skutečně vypadal. Dal by se nazvat jakýmsi omšelým prostorem, který působil nudně, depresivně a velice temně. Tmavé květované tapety celý interiér místnosti ještě více zužovaly. Proto se majitelé rozhodli pro radikální krok a opět vpustili do svého pokoje více radosti a světla. Jak se jim to podařilo?

Fotografie: Mediainfo

Zdlouhavá práce a perfektní výsledek

Cíl byl jasný. Opticky místnost rozšířit a vytvořit prostor na spaní, tedy ložnici. Postup musel být opravdu dobře promyšlený, jelikož majitelé pracovali s omezenými dispozicemi, co se týká rozlohy pokoje.

V první řadě byl odstěhován všechen starý nábytek, poté se začalo s proměnou stěn. Staré nudné tapety byly odstraněny, zdi ošetřeny a pokryty tapetami novými. Jejich odstín je přímo dokonalý. Bílá barva byla zvolena více než vhodně. Ložnici přímo rozsvítila. Bílé tapety udělaly z pokoje zase vlídné místo. Tím to však neskončilo.

Majitelé se pustili také do proměny prostoru pod okny. Nechali vyměnit topení i obklady kolem ně. Vše opět v bílých odstínech. Nábytek byl zvolen rovněž v obdobné barvě, místnost je tak perfektně sladěná. Rozměry manželské postele sedí skvěle. Ve výsledku ložnice vyhlíží velmi pohodově. Dýchá z ní pozitivní energie a spánek zde bude nepochybně pokojný.

Fotografie: Mediainfo

Praktický nábytek a nová podlaha

Při rekonstrukci ložnice zvolili majitelé nábytek skladný a multifunkční. U vstupních dveří mají k dispozici velkou bílou skříň, která je uzpůsobená pro umístění rohové. Nikomu tak nebude překážet a umožní dostatek úložného prostoru.

Podlahy jsou také nové plovoucí ve světle šedém odstínu, což úžasně koresponduje s moderně vybaveným interiérem. Nechce se ani věřit, že z nepříznivě vyhlížejícího temného prostoru vykouzlili majitelé tak fantastický designový pokoj.

I malý prostor může být dokonalý

Přemýšlíte také o rekonstrukci malého prostoru ve vašem bytě? Pak se můžete inspirovat tímto nápadem, který jednoznačně potvrzuje to, že krásnou místnost můžete vykouzlit opravdu kdekoliv. Stačí mít jen dobré nápady a určitý odnos peněz na obnovu. Nápady lze sbírat i v různých katalozích, na internetu, nebo je možné se poradit s bytovým designerem.

Řadu věcí však zcela jistě zvládnete svépomocí, pokud jste skutečně odhodlaní. Postačí jen trocha té trpělivosti a zručnosti. Zapojit do rekonstrukce můžete klidně i celou rodinu, o to dříve bude hotová.

Úvodní Fotografie: Mediainfo

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]