Družstvo vyvěsilo nový domovní řád. Bizarní bod č. 2 ohledně dětí vyvolal agresivní protesty

Fotografie: Petr Kinšt / Creative Commons / Attribution-Share Alike 3.0

Bytové družstvo „Bursztyn“ zaslalo obyvatelům paneláku výzvu. Má být údajně zachován zákon a pořádek, avšak s poněkud bizarnějšími pravidly.

Bydlení v paneláku má svá pro i proti. Nejčastějším tématem však bývají sousedé a jejich chování. V některých případech to probíhá bez problému, ale občas se najdou tací, kteří hold musí komplikovat ostatním život. Bytové družstvo „Bursztyn“ z Polska se rozhodlo tento nepořádek ovládnout a připomenout obyvatelům jednoho z varšavských sídlišť pár bodů předpisů.

Bytové družstvo chtělo zavézt nová pravidla

Ve výzvě bytového družstva „Bursztyn“ se objevily tři body. Zatímco první a třetí bod příliš pochybností nevyvolával, druhý bod týkající se dětí měl spousty námitek. První bod výzvy bytového družstva „Bursztyn“ se týkal péče o budovy, sdílení společných prostor a také nerušení klidu. Třetí bod naopak připomínal nutnost udržování paneláku v čistotě.

Druhý bod byl ostatními nájemníky kritizován

Ve druhém bodě se družstvo rozhodlo upřesnit, kde si děti mohou a nemohou hrát.  Dětem má být údajně zakázáno hrát si mimo vyhrazený prostor, tudíž jen a jen na hřištích či jiných vyhrazených místech. Pod příspěvkem s odvoláním bytového družstva „Bursztyn“ bylo mnoho připomínek kritizujících rozhodnutí představenstva. Mnoho lidí se domnívá, že druhý bod je nevhodný a děti by měly mít možnost si volně hrát na sídlišti.

dítě hřiště
Fotografie: Unsplash

Ženu, která očekávala šesterčata, už nemohlo nic překvapit. Její porod se však dostal do knihy rekordů

Co si myslí sociální sítě?

Pod příspěvkem, ve kterém se objevilo odvolání Správní rady Bytového a vlastnického družstva „Bursztyn“, se v komentářích strhlo pozdvižení. Mnoho uživatelů internetu se rozhodlo vyjádřit svůj názor na uvedená ustanovení, zejména na druhý bod. Pokud se někdo rozhodl žít na sídlišti, snad uvažoval racionálně a bylo tomu dotyčnému jasné, že bude žít ve shluku lidí. Všude jinde je to stejně, tak jako chuť dětí si hrát“, píše jen z komentujících. Věří se tedy, že obyvatelé dotyčného paneláku dojdou konečně k nějakému kompromisu.

Zdroj: Domek i Ogrodek

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]