Ženu, která očekávala šesterčata, už nemohlo nic překvapit. Její porod se však dostal do knihy rekordů

Fotografie: Cameryn Lester / Creative Commons / Attribution 3.0

Nastávající maminka se už moc těšila na příchod svých potomků na svět. Ihned po porodu na ni však čekala zpráva, která jí musela neuvěřitelným způsobem šokovat.

Nastávající rodiče se ve většině případů nemohou dočkat, až přivítají svého potomka na svět. Když se navíc nejedná o první porod, velmi často bývá vše mnohem klidnější. Rodiče už jsou smíření s tím, co je čeká, a tak se na to mohou daleko lépe připravit. Na to, co se po porodu stalo této mamince, se však asi nikdo připravit ani nemohl.

Chtěli rozšířit svou rodinu

Tato žena, jež očekávala příchod svých potomků na svět, tou dobou byla již dvojnásobnou maminkou. Se svým manželem se však rozhodli, že by rádi svou rodinu rozšířili o nějaké další miminko. Po nějaké době se jim to podařilo a žena otěhotněla. Při pravidelných kontrolách u lékaře však přišla zpráva, se kterou nastávající rodiče miminka nepočítali.

Místo jednoho miminka totiž žena očekávala dětí rovnou 6. I když to byla šokující zpráva, oba rodiče ji přijali s radostí a láskou. Žena dále chodila na pravidelné kontroly, kde se nezdálo, že by její těhotenství mělo probíhat jakkoliv netradičně. Ve 29. týdnu těhotenství se lékaři rozhodli, že je ten pravý čas na to, aby děťátka spatřila světlo světa.

velmi náročné těhotenství

40 lékařů v Praze bojovalo při historickém porodu paterčat, který se stane jen jednou za uherský rok

Matka porodila císařským řezem

Císařského řez byl bez jakýchkoliv komplikací a vše proběhlo v pořádku. Největší šok však na lékaře i samotné rodiče čekal ihned po porodu. Matka totiž neporodila 6 dětí, jak bylo očekáváno. Narodilo se jí 7 synů a 3 dcery. Celkově tedy šlo o 10 dětí, čímž se v té době matka zapsala do Guinessovy knihy rekordů, protože tolik dětí najednou se nikomu ještě nenarodilo.

Vše bylo bez komplikací

Navzdory tomuto unikátnímu počinu byly všechny děti zdravé, stejně jako jejich maminka. Na nějakou dobu si je lékaři ještě ponechali v nemocnici na pozorování. Poté však byli všichni propuštěni domů. Matka všechny ujistila, že o všechna miminka bude postaráno s láskou a něhou. Rodiče tak najednou měli místo 2 dětí celkem 12, což už je pořádně velká rodina.

Zdroj: Webniusy

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]