Extra jednoduché recepty proti nepříjemným křečím. Budete překvapeni, jak to funguje

Fotografie: Depositphotos

Noční křeče v dolních končetinách mohou mít spoustu příčin. Pokud vás trápí častěji, než je zdrávo, pokuste si osvojit několik návyků, jejichž pravidelné dodržování vás křečí v nohou zbaví.

Faktory, které mohou klidnou noc změnit v nekonečné bdění a zírání do stropu, jsou rozhodně křeče v nohách. Jsou obzvláště bolestivé a mohou způsobit velké nepohodlí při usínání, popřípadě člověka budit uprostřed noci. Jedná se o jedny z nejčastějších překážek spánku, přepadnout mohou kohokoliv. Proto je dobré znát několik tipů, jak si od těchto nepříjemností pomoci, radí lékař William Morrison.

Fotografie: Depositphotos

Protažení končetin je dobrým zvykem

Strečink je velmi dobrý nápad, pokud máte pravidelné potíže s nočními křečemi v nohách. Protažení nebo lehké cvičení vám umožní uvolnit svaly a zabránit vzniku bolestivých stahů. Abyste dolní končetiny důkladně protáhli, sedněte si na zem, natáhněte obě nohy a prsty směřujte ke stropu. Nyní se snažte rukama co nejvíce přiblížit chodidlům. Nezapomínejte, že protažení by nemělo bolet, snažte se tedy co nejvíce natáhnout, ale opatrně.

Osvojte si relaxační rituály

Abyste předešli bolestivým křečím, není nic lepšího než si osvojit určité relaxační návyky. Horká lázeň je ideálním přírodním prostředkem, jak křečím nedat šanci nikde na těle. Teplo odstraní svalové napětí nahromaděné během den. Pokud nemáte příliš času na podobné hýčkání, postačí i teplý obklad na postižená místa.

Dbejte na správnou stravu

Každé jídlo, které jíme, hraje určitou roli v našem těle. Pro boj s nočními křečemi se doporučuje zohlednit i svůj jídelníček. Zahrňte do něj potraviny bohaté na hořčík, minerál, který zklidňuje svalové a nervové napětí. Popřípadě si zajděte do lékárny a kupte si jej jako doplněk stravy a užívejte dle doporučení.

Nezapomínejte na pohyb

Pokud sport může způsobit křeče, pravidelná fyzická aktivita je nejlepším způsobem, jak jim předejít. Jakmile si totiž na pohyb zvyknete, vaše svaly budou dostatečně silné, aby se těmto bolestem vyhnuly. Během cvičení však dbejte na dostatečný pitný režim, stejně tak vypijte sklenici vody ihned po probuzení. Kromě mnoha dalších výhod, hydratace platí i na křeče.

Fotografie: Depositphotos

Před cvičením se zahřejte

Všechno se vším souvisí. Pamatujte, že cvičení je dobré pro naše tělo i mysl zdravé, ale pouze tehdy, jsou-li dodržována určitá pravidla. Jedním z takových je správné zahřátí svalů. Před každým tréninkem, ať už lehčím či náročnějším, se rozehřejte. Stejně tak dbejte na to, že používáte kvalitní obuv, pomůcky, oblečení atd.

Zdroj: Healthline

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*