Spací pozice psa má zásadní význam. Prozradí o něm věci, o kterých jste možná neměli tušení

Fotografie: Freepik

Známe a milujeme své domácí mazlíčky do takové míry, že jsme se naučili číst jejich chování a podle toho je interpretovat. Spací pozice psa vám o jeho chování a povaze může říct doopravdy hodně. Ale to můžete samozřejmě poznat i během dne. Po nějaké době sami poznáte, kdy mají hlad, cítí smutek nebo naopak radost. Jistě víte, proč váš pes vrtí ocasem nebo vás olizuje.

Poloha během spánku

Fotografie: Freepik

Podívejme se, co znamenají konkrétní polohy, ve kterých vás mazlíček spí. Co to znamená, když spí s nohama nahoru? V případě, že spí pes na zádech s nohama vzhůru, je uvolněný, klidný a má pocit bezpečí.

Fotografie: Freepik

Klasická poloha na boku s nohama do stran je pozicí, ve které si psi obvykle jen zdřímnou. Někteří z nich ale takto také velice rádi spí. Tato pozice je vyhrazena pro psy, kteří se cítí silně připoutaní ke svým rodinám.

Na Supermana i na zádech

Fotografie: Freepik

Ve chvíli, kdy jsou všechny končetiny natažené a hlava může volně spadnout na zem, vypadá pes jako Superman. Takto spí většinou štěňata, která jsou díky tomu neustále připravena na hraní, a to i okamžitě, jakmile se probudí. Pokud takto uvidíte spát dospělého psa, naznačuje to jeho energickou povahu, které se od štěněcích let nedokázali zbavit.

Fotografie: Freepik

Na první pohled se poloha na zádech může zdát stejná, jako ta první. To je ovšem omyl. Zde jsou přední nohy umístěny na hrudi a zadní nohy jsou prodlouženy. Obvykle to znamená, že je pejskovi příliš horko a tato poloha mu umožňuje se trochu zchladit během horkých nocí, ale i během denního šlofíka.

Další oblíbené pozice

Fotografie: Freepik

Spaní na břiše byste si měli dávat pozor. Spí takto jemní, citliví, plaší a velmi úzkostní psi. Psi, kteří se nemohou správně uvolnit, aby vstoupili do fáze hlubokého spánku. Pro tyto pejsky můžete udělat jediné. Počkat, až se s vámi uvolní, připravit mu příjemné místo na spaní a dát mu čas.

V klubíčku spí psi, kteří se snaží zůstat neustále ve střehu. Typické je to pro větší plemena a vlky.

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]