Ústní voda a její všestranné využití nejen v oblasti hygieny

Fotografie: Freepik

Ústní voda je zpravidla součástí hygieny dutiny ústní. Stomatology je doporučovaná k dokonalejší očistě chrupu. Také účinně zbavuje škodlivých bakterií, které způsobují zubní kaz. Málokdo však ví, že ústní vodu můžete použít nejen v koupelně při ranní hygieně úst. Představujeme vám několik zajímavých tipů, které vás jistě zaujmou.

Jaké možnosti ústní voda nabízí?

Historie ústní vody je poměrně dlouhá. Poprvé se na trhu objevila jako „antiseptikum“ v roce 1897. Mezi její neznámější představitele patří například značka Listerine. Tu mohou zákazníci kupovat od roku 1970. Zde je několik tipů, jak můžete ústní vodu použít:

  • Nemáte po ruce deodorant? Skvěle ho zastoupí právě ústní voda značky Listerine. Stačí trochu tekutiny nalít na bavlněný tampon a přetřít podpaždí.
  • Potýkáte se s mykózou nehtů na nohou? Zhotovte si účinnou koupel z teplé vody a ústní vody (Listerinu) a nohy v ní máčejte asi půl hodiny. Proceduru opakujte každý den, než příznaky nemoci zcela neustoupí. Do roztoku lze přidat i trochu octa.
Fotografie: Freepik
  • Pokud potřebujete vydezinfikovat toaletu, můžete rovněž použít ústní vodu. Ta spolehlivě nahradí jiné dezinfekční prostředky a zahubí škodlivé bakterie.
  • V případě, že vás kousnul komár a vpich na pokožce stále svědí, úlevu přinese potření místa trochou ústní vody.
  • Ústní voda odstraní i lupy. Stačí ji aplikovat na pokožku hlavy, zabalit ručníkem a nechat chvíli působit. Nakonec důkladně pokožku omyjete teplou vodou.

Proti psím blechám i zápachu z odpadků

Fotografie: Pixabay

Kromě jiného lze ústní vodu přimíchat do psího šamponu a jím posléze umýt vašeho čtyřnohého mazlíčka. Mentolová vůně dokonale odstraní případné blechy. Ty totiž intenzivní vůně odradí.

A pokud vás trápí zápach linoucí se z odpadkového koše, na jeho dno položte papírový ručník namočený v ústní vodě. Eukalyptové či mátové aroma tekutiny přebije nepříjemné pachy.

Fotografie: Freepik