S citronem, sodou a octem zvládnete úklid koupelny rychlostí blesku

Úklid koupelny řada lidí nesnáší. Dost možná proto, že používají špatné čističe a postupy. My vám ukážeme několik osvědčených triků. U nich navíc nebudete potřebovat jakoukoliv chemii, jelikož vše bez čeho se neobejdete, najdete u vás doma. A to ve své kuchyni. Vaše koupelna bude dokonale čistá a bez bakterií i bez použití chemie.

Dokonale bílá vana

Toužíte ji vyčistit tak, že bude dokonale bílá a že bude doslova zářit? Pokud ano, nehledejte v tom žádné složitosti. Je to jednodušší, než si myslíte. Stačí půl šálku octa a čtvrt šálku jedlé sody. Toto rozpusťte ve 2 litrech horké vody a aplikujte na celou vaši vanu. Potom nechte asi 15 minut působit a následně houbičkou nebo hadříkem vyčistěte. Neuvěříte, že úklid koupelny může být hračkou.

Čistá sprcha

Úklid koupelny by se měl týkat i vaší sprchy. Konkrétně tedy sprchového nástavce, který se může často zanášet kamenem a dalšími nečistotami. Zbavit se jich lze snadno. Stačí tento nástavec ponořit do lázně s octem a nechat asi 2 hodiny. Pokud to není možné, improvizujte a nalijte sáček do octu, který na sprchu připevněte. Stejným způsobem lze čistit třeba i sítka vodovodních baterií. Za 2 hodiny bude vodní kámen pryč.

Lesklé zrcadlo

Úklid koupelny by měl být spojený také s tím, že vyčistíte a vyleštíte zrcadlo. Zapomeňte na líh nebo chemii. Použijte citronovou šťávu, přidejte jedlou sodu a vytvořte čisticí pastu, kterou následně hadříkem naneste na zrcadlo a to vyčistěte. Potom zrcadlo ještě očistěte pěnou na holení, která zajistí, že se po dlouhou dobu nebude mlžit.

Toaleta bez bakterií

Úklid koupelny zahrnuje také toaletu, která musí být jak čistá, tak i bez bakterií. Jak na to? Osvědčeným postupem je kombinace 10 g teplé vody, 3 g jedlé sody a 2 g citronové šťávy. Tuto směs aplikujte na celou toaletní mísu, nechtě několik minut působit a potom ji štětkou klasicky dočistěte. Alternativně lze použít také teplou vodu, ocet a jedlou sodu.

Lesklé kovové povrchy

Stačí trocha vody a objeví se na nich mapy z vodního kamene. Pokud je chcete odstranit, tak použijte citronovou šťávu a trochu soli. Smíchejte a aplikujte na všechny kovové povrchy v koupelně. Zbavíte se jak vodního kamene, tak i rzi.

Dokonalý strop

Úklid koupelny by měl zahrnovat také péči o strop. Smíchejte vodu s octem v poměru 1:1 a pomocí mopu lehce a jemně aplikujte na strop. Mop nejprve důkladně vyždímejte, abyste jím nesetřeli i samotný nátěr.