Velmi snadný způsob čištění plísně a vodního kamene mezi dlaždicemi v koupelně

Fotografie: Freepik

Pokud jde o čistotu domu, není pochyb o tom, že vlhkost je velký problém. Plísně a vodní kámen je častým problémem, a to zejména v malých koupelnách, kde se drží velké množství vlhkosti. Z dlouhodobého hlediska, a pokud nebudou vyčištěny, to může mít nakonec vliv na zdraví lidí, kteří koupelnu pravidelně používají.

Opatrní jedinci vědí, jak snadno roste plíseň mezi koupelnovými dlaždicemi. Zde je tip, jak ji můžete snadno, rychle a efektivně odstranit.

Milovníci hlubokého čištění vědí, jak rychle mohou v koupelně růst plísně a vodní kámen. Tyto zbytky mohou způsobit řadu nemocí, kterým lze snadno předcházet. Stačí, když si natáhnete rukavice a pustíte se do práce. Zde je malý tip, který vám umožní efektivně a trvale vyčistit koupelnové dlaždice a především jejich spáry.

Fotografie: Freepik

Dávejte pozor na plísně!

Plísně jsou houby, které jsou většinou neviditelné pouhým okem. Když rostou na malých plochách a jsou pravidelně čištěny, jsou tyto formy života obecně pro člověka neškodné. Když však mají čas na vývoj a množení, jsou částice rozptýleny v okolním vzduchu.

Jejich dýchání může způsobit více či méně vážné zdravotní problémy, mimo jiné i podráždění očí, nosu a krku, kašel, chronickou únavu a bolesti hlavy. Mnohem lepší je přitom problémům předcházet, než se potom složitě léčit.

Fotografie: Freepik

Vyčistěte každou píď své koupelny

Nyní již chápete, jak je důležité, abyste se doma zbavili plísní. Čištění spár v koupelně však může být velmi komplikované. Z tohoto důvodu vám poskytneme malý přirozený a levný trik k odstranění odolných nečistot, bakterií a plísní. Jeho příprava je přitom rychlá a jednoduchá. Na výrobu budete potřebovat následující:

  • 2 lžíce jablečného octa,
  • 2 lžíce jedlé sody,
  • 1 polévková lžíce mycího prostředku,
  • 2 lžíce zubní pasty a šťávu z půlky citronu.
Fotografie: Freepik

Jak na to?

Je to velice jednoduché. Stačí vše promíchat ve vhodné nádobě a namočit houbu vlažnou vodou a poté aplikovat přírodní čisticí produkt. Poté vyčistěte koupelnu obvyklým způsobem.

Doporučuje se však nechat směs působit alespoň 10 minut, aby dokázala zlikvidovat všechny živé organismy, které by se v koupelně mohli nacházet. Poté důkladně opláchněte, abyste obnovili nádherný lesk své koupelny! Vidíte, že to není vůbec složité a rozhodně tento prostředek není drahý, ani chemický.

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]