Nervózní uklízečka nastoupila na pódium. Všichni byli úplně zaskočeni, když začala zpívat. Samotná nervozita jí dodala božskou jiskru

Fotografie: iStock

Pětadvacetiletá uklízečka podala v prestižní pěvecké soutěži životní výkon. Porotci ji jednomyslně poslali do dalšího kola a jako jeden z důvodů uvedli její počáteční nervozitu.

Každý člověk disponuje svým osobitým talentem. Někdo je výtvarně nadaný, jiný má cit pro módu, další je skvělý analytik. Kathleen Jenkins má zase nadpozemsky krásný hlas. Když se ale před dvěma lety přihlásila do prestižní talentové soutěže Britain’s Got Talent (Británie má talent), nikdo by netipoval, že se dostane přes konkurzní kola. Tehdy pětadvacetiletá žena byla totiž rozklepaná trémou a tvářila se spíše nešťastně než nadšeně, že brzy dostane svoji životní šanci. Ovšem byla to paradoxně ona tréma, která jí zajistila postup.

Pracovala jako uklízečka

Skutečnost, že talent se skrývá i na těch nejméně očekávaných místech, skvěle ilustruje životní příběh Kathleen Jenkins. Mladá žena, které je v současnosti 27 let, se před 2 lety přihlásila do talentové soutěže, jež jí změnila život. Kathleen, která do té doby bydlela s manželem v domě svých rodičů ve městě Newport (Jižní Wales, Velká Británie) a pracovala na částečný úvazek jako uklízečka, okouzlila porotu i diváky svým nadpozemsky krásným hlasem.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Kathleen Williams (@kathleen_91_jenkins)

Předtím, než se přihlásila do soutěže Britain’s Got Talent, zpívala v rámci menších uměleckých soutěží nebo v prázdninových rezortech jako součást zábavného programu. Podle slov svého otce, který ji přijel podpořit, má nesporný talent, jenž mu přivozuje husí kůži pokaždé, když ji slyší zpívat. Ovšem při příchodu na pódium se Kathleen třásla trémou a v momentě, kdy měla začít zpívat, dokonce na chvíli ztratila hlas. Ve chvíli, kdy se zdálo, že je vše ztraceno, ale žena nalezla na chvíli ztracenou jiskru.

Výjimečná žena s výjimečným hlasem

Kathleen si jako svoji první píseň zvolila Wild Horses od rockové kapely The Rolling Stones. Emotivní začátek přidal písni na naléhavosti a paradoxně přispěl k jejímu postupu do dalšího kola. Mladá žena zpívala neskutečně procítěně a za některé pasáže sklidila potlesk ještě během zpěvu. V momentě, kdy v jejím hrdle dozněly poslední tóny, se celé publikum jednomyslně zvedlo a zahrnulo ji bouřlivými ovacemi. K publiku se záhy přidali i všichni čtyři porotci, kteří byli očividně dojatí.

Samotnou Kathleen také přemohly emoce a musela si několikrát otřít slzy. I když byl verdikt poroty v tuto chvíli poměrně jasný, nejednoho diváka překvapil.

Porotci se totiž nechali slyšet, že Kathleenino vystoupení bylo emotivní od samého začátku a její tréma mu přidala na autentičnosti. Bez toho, aniž by se mladé ženě klepal hlas, by prý nedokázala dosáhnout takové úrovně a procítěnosti, kterou písni věnovala. Porotci také vyzdvihli, že zpívá srdcem a dokáže skvěle kontrolovat píseň.

Zdroj: Newsner