83letá žena se rozhodla napsat dopis své kamarádce, kde sumarizuje svůj život. Její slova vydají za víc než rady od psychologa

Fotografie: Depositphotos

Tento dopis o životě napsala velmi stará paní a poslala ho své kamarádce. Po přečtení vám dokáže změnit pohled na mnoho věcí.

83letá babička napsala dopis a následně ho poslat své kamarádce. Příběh ve vás dokáže vyvolat takové emoce, že se nad zmíněným tématem rozhodně zastavíte a zapřemýšlíte nad ním. Slova v dopise jsou velmi praktická a navíc ukazují, jak byste měli v životě rozlišovat, co je důležité a co důležité není.

Dopis, který vám změní život

Milá Berto,

čím více stárnu, tím méně se starám o to, jak vypadám. Sedím na dvoře a kochám se výhledem, avšak plevel na zahradě mě už nijak netrápí. Trávím více času s rodinou a přáteli, přičemž stále a stále méně pracuji. Ať už to zní, jak chce, život by měl být naplněn příjemnými zážitky, nikoliv vytrvalostí v práci a posloucháním něčích rozkazů nebo snažením se někomu zalíbit. Nyní se tak snažím tyto okamžiky hledat a když je najdu, nesmírně si jich vážím.

Na ničem už nešetřím – dobrý porcelán a křišťál používám při každé zvláštní příležitosti, jako je například to, že jsem o kilo lehčí nebo že mi rozkvetla první jarní květina. Když jdu na trh, vezmu si své nejkrásnější šaty.

Moje teorie je nyní totiž taková, že když budu vypadat krásně a úspěšně, nedělá mi problém utratit více peněz za jednu malou tašku s potravinami. Svůj nejlepší parfém si již nenechávám na speciální večírky, ale používám ho tak, jak se mi zachce. Ano, i když jdu třeba jen do banky nebo nakupovat.

Fotografie: Depositphotos

Výrazy jako „jednoho dne“ a „brzy“ již ztratily v mém slovníku hodnotu. Pokud totiž něco stojí za to vidět, slyšet nebo udělat, chci to vidět, slyšet nebo udělat OKAMŽITĚ. Nevím, co by dělali ostatní, kdyby se dozvěděli, že tu zítra nebudou. Je to věc, kterou všichni považují za samozřejmost, ale bohužel to tak není.

Myslím, že ti lidé by zavolali svým rodinným příslušníkům a několika blízkým přátelům a pověděli jim, co se děje. Možná by také zavolali několika bývalým přátelům, aby se jim omluvili a zapomněli na zášť z minulosti.

Fotografie: Freepik

Začnou se jim však také zobrazovat ty drobnosti, které nikdy nedokončily. To, jak čas běžel rychle a jak nestihli to, po čem vždy toužili. Lidé si musí uvědomit, že život je jenom jeden a je pouze na nich, zda obětují čas pro něco, na čem jim nezáleží, nebo se vrhnou střemhlav po tom, co je vždy lákalo.

Je to přeci jen strach, který nás brzdí. Pokud by přišla řada na mě, litovala bych, že jsem svému manželovi a členům rodiny dostatečně často neříkala, jak moc je mám ráda. A proto ti píšu.

Fotografie: Freepik

Velmi se snažím nezdržovat a neodkládat nic, co by mi do života přineslo smích. Mám tě ráda, Berto. Děkuji za to, jak krásné přátelské pouto jsme v našem životě prožily a také kolik příjemných vzpomínek nyní na sebe máme. A každé ráno, když otevřu oči, si říkám, že je to něco výjimečného. Každý den, každá minuta, každý nádech je dar. Možná se sice náš život stal jinou písní, než jsme si představovali, ale dokud jsme tady, můžeme tančit.

Zdroj: YourTango

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]