Pár dní po pohřbu manžela žena našla dopisy na rozloučenou. Slova zesnulého vojáka dojmou i ty největší drsňáky

Fotografie: Depositphotos

Žena přišla o drahého manžela během vojenské služby v Afghánistánu. Zůstala sama se svou 9měsíční dcerou. Její smutek ji pomohly překonat nalezené dopisy na rozloučenou pár dní po pohřbu.

Život je plný veselých i smutných událostí. Ztráta milovaného člověka je jednou z nejtěžších chvílí, jaké může člověk prožívat. Emma Weaver ztratila svého manžela Todda během jeho služby v Afghánistánu. Zabila ho nášlapná mina. Emma zůstala sama s 9měsíční dcerou Kiley. Chvíli po Toddově pohřbu však svobodná matka našla něco, co jí pomohlo překlenout její žal.

Skryté dopisy pro rodinu

Ve Spojených státech byl Todd za svou vojenskou službu oslavován jako hrdina. Na jeho pohřeb se s ním přišlo rozloučit a projevit mu úctu mnoho lidí. Byl to dobrý člověk, dobrý manžel, otec i voják. Emma i dcera Kiley požehnaly vlajce přehozené přes Toddovu rakev a rozloučily se se svým zesnulým manželem a tatínkem.

Pár dní po pohřbu Emma třídila Toddovo osobní věci a nalezla něco, co jí pomohlo vyrovnat se se ztrátou milovaného manžela. Dva dopisy v Toddově počítači. První byl adresován Emmě, druhý pak dceři Kiley. Po přečtení dopisů se Emma rozhodla Toddovo poslední slova sdílet se světem. Ty se okamžitě prohnaly internetem a dojaly všechny, kteří si jej přečetli.

První dopis na rozloučenou byl pro manželku

„Milá Emmo, pokud čteš tento dopis, znamená to, že už jsem se nevrátil domů, a proto ti nemohu říct, jak moc tě miluji. Miluji tě, má drahá, a vždy tě milovat budu. I když tu teď možná nejsem, vždy se o tebe budu starat. Nikdy tě neopustím, pořád tady duší budu. Vím, že nadcházející období pro tebe bude těžké, ale já vím, že jsi silná.

Fotografie: Depositphotos

Nikdy nezapomeň na to, že Bůh ví, co je pro nás nejlepší ještě dříve, než se narodíme. Buď v klidu. Vše se stalo z nějakého důvodu. I když to možná teď nevidíš, jednou to pochopíš. Musíš vědět, jak jsi pro mě důležitá. Nemohl jsem si přát starostlivější, krásnější a více milující manželku. I když jsem žil krátký život, žil jsem život, o kterém si většina lidí může nechat jen zdát. Oženil jsem se s dokonalou ženou, měl jsem krásnou dceru, která mě překvapovala každý den.

Vzpomínky, které jsme v posledních letech sdíleli, byly nejlepší v mém životě. Až se budeš cítit na dně, vzpomeň si, co všechno jsme spolu zažili. Podívej se na naši drahou dceru. Buď silná kvůli ní. Řekni jí, že jí její táta miloval nejvíc na světě. Den, kdy se narodila, byl tím nejlepším dnem mého života, ta nejlepší věc, která se mi stala. Řekni jí, že její táta je teď v nebi a bude se o ni starat a chránit ji každou minutu, každý den.

Miluji tě, Emmo, dělej v životě vše, abys byla šťastná. I když si teď možná myslíš, že to není možné, nepřestávej věřit v dobro. Čekají tě lepší časy. Ty a Kiley máte před sebou nádherný život a jsem rád, že jsem alespoň část z něho mohl s vámi sdílet. Miluji tě. Tvůj drahý manžel, Todd.“

Fotografie: Pixabay

Druhý dopis byl adresován dceři

„Drahá Kiley, moje zlatíčko, i když si mě možná nepamatuješ, měla bys vědět, jak moc tě miluji. Odešel jsem do Afghánistánu, když ti bylo 9 měsíců. Opustit tě byla ta nejtěžší věc, jakou jsem kdy udělal. Jsi pro mě tak výjimečná, můj drahoušku, jsi opravdu dar od Boha. Den, kdy ses narodila, byl tím nejlepším v mém životě. Pokaždé, když jsem se na tebe podíval, mé srdce roztálo. Jsi můj poklad, můj život nebyl úplný, dokud ses nenarodila.

Je mi líto, že tě neuvidím vyrůstat, ale pamatuj si, že tvůj otec není pryč. Jsem v nebi a usmívá se na tebe každý den. Tvoje úžasná maminka se o tebe postará. Buď k ní laskavá a pomáhej jí. Nikdy nezapomeň, jak jsi důležitá a výjimečná pro spoustu lidí. Milujeme tě. Snaž se s postupem času o světě dozvědět co nejvíce. Vždy buď k ostatním hodná a starostlivá, pak budou i oni k tobě. Čeká tě krásná budoucnost. Bav se, užívej si život a pamatuj, že tvůj otec na tebe budu vždycky hrdý a bude tě milovat. Miluji tě, tvůj táta.“

Zdroj: Daily Mail

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]