Chlapec našel peněženku a vrátil ji majiteli. Brzy nato dostal dopis, který zničil radost z dobrého skutku

Fotografie: Depositphotos

Pokud se vám někdy stalo, že jste našli peněženku a vrátili ji, určitě jste z toho měli dobrý pocit. Tohoto chlapce ale dobrý pocit přešel, když mu přišel dopis se šokujícím sdělením.

Každému člověku se může stát, že najde na ulici peníze, které leží na zemi a nikdo se k nim nehlásí. Jen malá část populace ale ví, jak se správně zachovat. Někteří lidé se dokonce dostali do vážné situace jen kvůli tomu, že peníze sebrali a neodnesli je na policii nebo je nevrátili původnímu majiteli. Tento chlapec se ale zachoval správně a po nějaké době mu domů přišel dopis, z něhož byl vcelku v šoku.

Nález peněženky na ulici

V momentě, když by se vám stalo, že na jakémkoliv místě naleznete cizí peněženku s penězi i s doklady, měli byste ji vrátit. Velká část lidí ale netuší, jak správně postupovat, a pokud to nevíte ani vy, určitě je dobré si to připomenout. Nalezenou věc je dobré odevzdat majiteli a jestliže nevíte, kdo to je, nález odevzdejte na obecním/městském úřadě nebo na policii.

Hodně lidí asi bude zajímat i to, co by se stalo, kdyby si peněženku s penězi nechali. V takovém případě se tito nálezci stávají zloději a spáchali trestný čin. Kvůli tomu vám bude hrozit odnětí svobody nebo velice vysoká pokuta. Pokud se nalezená částka vyšplhá nad 10 000 Kč, je pravděpodobnější, že při případném řešení s policií a soudy byste se dostali do vězení.

Chlapec našel peněženku a vrátil ji

Tento chlapec byl velmi poctivý a když našel peněženku na parkovišti před obchodním domem, podíval se dovnitř, co je jejím obsahem. Zároveň si všiml, že zde má její majitel doklady, a tak si jednoduše zjistil adresu, na které majitel této peněženky bydlí. Vydal se tedy na uvedenou adresu na dokladech, aby peněženku vrátil.

Fotografie: Pixabay

Vrácení peněženky majiteli

Když dorazil na místo, otevřel mu muž jménem Chris, kterému peněženka patřila, a byl velmi potěšený tím, že se mu jeho majetek vrátil v původním stavu se všemi doklady i penězi. Následně se chlapec vrátil domů a žil svým vlastním životem. Po několika týdnech od této události mu ale domů dorazil dopis a když ho četl, byl vcelku v šoku.

Šokující dopis

Jakmile si chlapec dopis otevřel a začal ho číst, běhal mu mráz po zádech. Tento dopis totiž napsala manželka Chrise jménem Peaches. Ta chlapci psala, že moc děkuje i za jejího manžela, že jim peněženku vrátil, a že se omlouvá, protože Chris ji požádal, aby chlapci poslala jako poděkování 1 300 Kč, ale ona na to zapomněla kvůli nešťastné události.

Peaches chlapci v dopise napsala také to, že zapomněla odeslat peníze kvůli tomu, že Chris před několika týdny zničehonic zemřel a pro ni to byl velký šok. Kvůli tomu zapomněla chlapci poslat odměnu za nález a jelikož jí to bylo líto a vzpomněla si až takto pozdě, peníze mu dodala až nyní. Tento dopis chlapce velmi šokoval, protože byl sice vděčný za peníze, ale zároveň smutný, jelikož umřel člověk.

Zdroj: Newly

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*