Poctivý student vrátil ztracenou peněženku. O pár týdnů později dostal srdcervoucí dopis

Fotografie: Freepik

Vrátil ztracenou peněženku a ani chvíli nad tím nepřemýšlel. Samozřejmý čin pak hned pustil z hlavy. Za několik týdnů však dostal smutný dopis.

Máte jasno v tom, co byste dělali, pokud byste našli ztracenou peněženku? Tento mladík nezaváhal ani na vteřinu, když na parkovišti uviděl peněženku, která tu musela někomu vypadnout. Odnesl ji jejímu majiteli, jak informoval deník MyFox8. Nečekal však, že mu za několik týdnů přijde smutný dopis, díky němuž se dokonce dostane do hledáčku médií. Tohle opravdu slyšet nechtěl.

Peněženka ležela na parkovišti

Justin Terrell z amerického Greensboro je student, jenž si v místním supermarketu přivydělává jako operátor skladu. Když jednoho dne odcházel z práce, všiml si, že vedle jeho auta leží na zemi peněženka. Musela tu vypadnout některému zákazníkovi. Justin se vůbec nerozhodoval, co s ní udělá, věděl, že ji chce vrátit. Počkal tedy čtvrt hodiny, jestli ji majitel náhodou nepřijde hledat. Pak se rozhodl zajet na adresu, která byla uvedena na občanském průkazu.

„Můj dědeček mě naučil být vždy laskavý k lidem. Ani jsem o tom nepřemýšlel,“ řekl Justin podle deníku MyFox8. Majitel peněženky bydlel jen 10 minut od místa nálezu, a tak Justin zazvonil. Otevřel mu muž jménem Chris, který byl velmi potěšený, že se mu peněženka se všemi doklady a kartami vrátila. Vřele Justinovi poděkoval a ještě si stihli vyměnit adresy.

Při rekonstrukci kina našli 70 let starou peněženku. Spadla jim brada, když vypátrali původního majitele

Do schránky mu přišel dopis, který nečekal

Pro Justina byla celá záležitost uzavřená. Za několik týdnů mu však přišel do schránky nečekaný dopis. „Justine, jmenuji se Peaches a krátce jsme se potkali, když jste vrátil mému manželovi peněženku. Požádal mě, abych vám poslala 50 dolarů za vaši laskavost a upřímnost. Moc se omlouvám, že mi to tak dlouho trvalo. Bohužel můj manžel náhle zemřel a já jsem uprostřed toho všeho prostě zapomněla. Děkuji, Peaches,“ cituje z dopisu deník OnlineNytt.

I když Justin žádné nálezné nepožadoval, byl vděčný za peníze, které mu jako studentovi přišly vhod. Velmi ho však mrzelo, že Chris zemřel. Jeho činu laskavosti si však všimli i v práci a oslovila ho i média, aby svůj příběh odvyprávěl veřejnosti. „Je skvělé, že na světě jsou stále lidé, kteří dělají dobré skutky,“ řekla na Justinovu adresu jeho nadřízená. Na SvětěKreativity si můžete přečíst také o ženě, která náhodou při procházce našla na pláži svoji rok ztracenou peněženku.

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*