Při rekonstrukci kina našli 70 let starou peněženku. Spadla jim brada, když vypátrali původního majitele

Fotografie: Fæ / Public domain

Peněženka pod podlahou kina ležela přes 70 let. Nálezce ji chtěl vrátit alespoň příbuzným. Ani náhodou nečekal, že by si ji ještě mohl převzít právoplatný majitel.

Deník Newly informoval o nálezu peněženky staré více než 70 let. Ta byla objevena během rekonstrukce starého kina, kdy tehdejšímu návštěvníkovi zapadla mezi podlahová prkna. V peněžence se ukrýval občanský průkaz a také malý kalendář pro rok 1944. Nálezci se chtěli pokusit původního majitele vypátrat. Nikdo však nečekal, že by ještě mohl být naživu.

Při rekonstrukci kina na ně pod podlahou čekalo překvapení

Jak uvádí web LoveThisPic, byly návštěvy kin ve 40. letech minulého století mimořádně populární a pravidelně bývalo k prasknutí nacpané i toto kino v americké Iowě. Budova postavená ve 20. letech prošla za svou existenci mnoha úpravami. Poslední majitel, Larry Sloan, se rozhodl staré kino zrekonstruovat od základu. To ještě netušil, jaký kousek historie v něm objeví.

Když řemeslníci pracovali na vytrhávání dřevěné podlahy v kinosále, našli mezi prkny zapadlou starou peněženku. Bylo to neuvěřitelné, ale ležela tu přes 70 let. Larry Sloan nevěřil svým očím, když v perfektně zachovalé peněžence objevil občanský průkaz na jméno Clare McIntosh, kterému mělo být v době ztráty peněženky 15 let.

Tisíce Čechů mají v peněžence jednu z těchto desetikorun, za které sběratelé platí obří částky

Muž byl stále na své staré adrese

Byla tu také adresa a telefonní číslo. V té době však telefonní linku neměl zdaleka každý, a tak nebyla potřeba žádná dlouhá telefonní čísla. Jeho telefonní číslo bylo jednoduše „8“. Larry Sloan věděl, že chce peněženku předat alespoň někomu z příbuzných. To, že muže najde živého a stále na stejné adrese, opravdu nečekal.

Když Larry Sloan zavolal panu McIntoshovi a oznámil mu, že má jeho peněženku, byl přesvědčený, že si z něj dělá blázny. On žádnou peněženku neztratil. Když se vše vysvětlilo, pan McIntosh si přišel tento vzácný kousek převzít i za přítomnosti televizních kamer. Jemně hladil věci, které se nacházely v jeho staré peněžence. „To je neskutečné. Tohle je moje sestra a tohle je moje průkazka do skauta,“ popisuje jednotlivé věci.

Pan McIntosh si přišel peněženku vyzvednout, když mu bylo 85 let. Ve videu níže se můžete podívat na reakci stále vitálního muže, kterému stará peněženka vrátila vzpomínky, na něž už sám možná za tolik dlouhých let zapomněl. Na SvětěKreativity už jsme psali o podobném případu, kdy se ženě vrátila ztracená peněženka po 40 letech.

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]