Při rozvážení pizzy si všiml malého detailu. Bez jeho geniálního nápadu by uhořelo 5 dětí

Fotografie: Depositphotos

Hrdinské činy doručovatele pizzy ocenili příslušníci policie, a dokonce i starosta. Pochvaly byly rozhodně na místě, jelikož tento muž riskoval svůj život, aby zachránil pět dětí z hořícího domu.

25letý Nicholas Bostic riskoval svůj život, aby během noci zachránil pět dětí z hořícího domova v Lafayette v Indianě. Při projíždění kolem totiž zahlédl dům v plamenech a instinktivně se vrhl dovnitř, aby zachránil jeho obyvatele. Bostic nejprve vstoupil zadními dveřmi do zakouřeného domu a zachránil čtyři děti ve věku od 1 do 18 let. Poté se odvážně vrátil do hořící budovy, aby zachránil páté dítě, přičemž unikl skokem z okna a 6leté dítě ubránil svým tělem během dopadu, uvedl web InspiredStories.

Zachránce utrpěl těžká zranění

Policejní oddělení Lafayette potvrdilo, že poslední zachráněné dítě utrpělo jen lehká zranění, což bylo skutečně zázračné při takovém adrenalinovém úniku. Sám Bostic však utrpěl daleko vážnější zranění. Měl ošklivou ránu na ruce a nadýchal se kouře natolik, že byl takřka v bezvědomí. Když dorazili první záchranáři, jeho bezprostřední starostí bylo blaho dítěte, které zachránil.

Dostal státní vyznamenání

Hrdinské činy Nicholase Bostice zachránily životy a jeho pozoruhodná obětavost tváří v tvář smrti je skutečně inspirující. Policejní oddělení Lafayette a starosta Tony Roswarski vyjádřili hrdinovi nesmírnou vděčnost a za jeho zásah ho i veřejně ocenili. Na medaili si však musel počkat, jelikož se dlouho zotavoval, ale po několika týdnech se dočkal.

Hrdinou se může stát každý

Během zotavování byla také zahájena kampaň GoFundMe na podporu Bostice v jeho bolestných časech, ve které se vybraly dost slušné částky. Doteď je v očích místní veřejnosti považován za hrdinu a i rok po tomto incidentu ho na každém rohu někdo zdraví a oslovuje. Na závěr je nutno podotknout, že hrdinou se může stát každý z nás. Stačí do toho dát jen kapku obětavosti. Co takhle tedy jít ven zachránit svět? Všude se totiž právě teď najde někdo, kdo potřebuje pomoci. Právě nedávno jsme třeba psali o dvou hrdinech, kteří také zasáhli navzdory tomu, že se vystavili životnímu nebezpečí.

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]