Servírka skočila do bazénu, aby zachránila topícího se chlapce. Podlomila se pod ním židle

Fotografie: Depositphotos

Kamera zachytila chlapce, který spadl do bazénu a začal se topit. Servírka z restaurace naštěstí nezaváhala a pro chlapce do bazénu skočila.

Malý chlapec neměl vůbec v úmyslu se koupat. Houpal se však na židli, která stála hned u bazénu. Nešťastnou náhodou se židle převrhla a on skončil ve vodě. Incident se podle Novinek odehrál 25. ledna v Thajsku, v provincii Chiang Mai, ale naštěstí vše dobře dopadlo. Jen díky duchapřítomné servírce, jež nezaváhala a skočila pro chlapce do bazénu.

Pod chlapcem se podlomila židle

Poklidné odpoledne se změnilo v drama, které mohlo skončit tragédií. Na záběrech z kamery je vidět, jak si malý chlapec přichází sednout k bazénu, jenž se nachází poblíž restaurace. Evidentně se nudí a snaží se zkrátit si dlouhou chvíli. Na židli se tak začne různě kroutit a houpat. Židle je však skládací a brzy se kvůli chlapcově houpání podlomí.

Ačkoliv je od bazénu více než metr, stejně v něm nakonec skončí. Zpočátku se zdá, že se mu nic nestalo a vyleze sám. Jenže pak se začne topit. Lidé se sbíhají k okraji bazénu, ale brzy je patrné, že chlapec buď neumí plavat, nebo se zamotal do židle, která spolu s ním do bazénu spadla. Jeho hlava se tak neustále vynořuje a zase ponořuje pod hladinu. Servírka, jež k bazénu také přiběhla, se vrhá do záchranné akce.

Lékaři přesvědčili muže, aby svou ženu odpojil od přístrojů. Když to udělal, stalo se něco, co v nemocnici neviděli

Restaurace zveřejnila záběry, aby varovala rodiče

Ve spěchu si zuje boty a už je v bazénu. Malého chlapce vyzvedne nad hladinu a podává jej lidem na břehu. Je vidět, že bazén není nijak zvlášť hluboký, přesto se v něm chlapec mohl utopit. Restaurace v thajské provincii Chiang Mai poté záběry z kamery zveřejnila. „Zveřejnili jsme toto video pádu dítěte do bazénu jako připomínku všem rodičům a zákazníkům, kteří naši restauraci navštíví,“ citoval vedoucího restaurace deník NewsFlare.

„Je nám líto incidentu a slibujeme, že se zlepšíme a najdeme preventivní opatření, aby se to už neopakovalo. Číšnice je velmi skromná a starala se pouze o to, aby bylo dítě v bezpečí. Jsme vděční, že zaměstnanci byli schopni pomoci,“ dodal na adresu servírky. Nehody dětí u bazénu nejsou přitom nijak výjimečné a rozhodně se nevyplácí nechávat děti bez dozoru. Na SvětěKreativity se můžete podívat na podobný případ. Tříletá holčička přivolala pomoc topící se sestře.

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]