3leté děvče zachránilo mladší sestru vteřiny před utonutím v bazénu. Video se stalo internetovou senzací

Fotografie: Depositphotos

Malá holčička zachránila svou mladší sestru. Všimla si, když spadla do bazénu a zvládla sama přivolat pomoc. Kdyby nezareagovala, vše mohlo dopadnout úplně jinak. Rodiče jsou jí vděční.

Náhoda je opravdu nevyzpytatelná věc a dokáže vás překvapit. To jak mile, tak i nepříjemně. V okamžiku se může něco změnit a váš život se otočí naruby doslova během vteřiny, bez žádného varování. To totiž nikdy nepřichází, ať už si je přejete nebo ne. Někdy se k tomu taky ještě připojí neštěstí a to je pak ještě těžší, protože to nikdy moc radosti do života nepřinese. Je ale fajn, když se s tím naučíte pracovat a přijmete, že prostě někdy mají věci být, trochu jinak než plánujete, abyste si mohli odnést něco nového.

Osudná vteřina

Dvě malé sestry si hrály v jeden letní den kolem bazénu. Jejich otec tam byl s nimi také, ale uklízel dvůr, takže na ně neviděl vždycky, což byl problém. Mladší dvouletá holčička totiž neustále nebezpečně pochodovala kolem okraje bazénu v zemi a nebezpečně se nad něj nakláněla. Stačila jedna vteřina a najednou zmizela pod hladinou. Samozřejmě ale neuměla plavat ani neměla jakékoliv pomůcky jako je třeba kruh, rukávky, nebo plavci vesta a to byl problém.

Sestra záchranářka

Bazén samotný ale nebyl tak hluboký. Měl zhruba kolem 150 centimetrů, pro tak malé holčičky to byl ale stále problém. Mezitím stále ubíhal čas, kdy byla hlavu děvčátka pod vodou. Její o rok starší sestra si najednou uvědomila v jaké situaci se nachází a ve chvíli stačila přivolat opodál stojícího otce. Ten nad ničím nepřemýšlel. Ani si nevytáhl žádné věci z kapes a rovnou skočil do bazénu zachránit svoji milovanou dceru. Když ji vynořil nahoru nad hladinu, okamžitě se nadechla.

Takže se jí ještě nic zásadnějšího nestalo a mohla se vrátit ke hře se svou starší sestrou. Tahle událost rodiče hodně poučila a rozhodli se změnit celé zabezpečení zahrady a obzvlášť bazénu. Navíc přiznali, že při nehoda si uvědomili, že během mrknutí oka se může všechno změnit a u bazénu musí na děti dávat neustálý pozor. Taková událost se stala už spoustě lidem a bohužel v mnoha případech nedopadla dobře. Truchlící rodiče si vyčítají svou chybu stále a pocitu viny už se asi nikdy nezbaví.

4letá dvojčata čelila po autonehodě nejtěžší zkoušce. Jejich tatínek zůstal uvězněn v autě a utíkal mu čas

Hlídání dětí

Hlídání dětí je někdy zrádná věc. Jakmile z nich nachválí spustíte oči, hned se jim může něco stát. Něco spolknou nebo třeba spadnou z velké výšky a úraz je na světě. Navíc návštěva pohotovosti není žádný příjemný zážitek. Dávejte na sebe a svoje děti pozor.

Zdroj: Inspired Stories

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]