I na 18 čtverečních metrech lze dokonale bydlet. Tento mobilní dům je toho důkazem

Klasický mobilní dům jistě znáte. Tato žena si ten svůj vytvořila z původně starého vleku. I když je plocha jejího domu jen 18 metrů, bydlí se jí skvěle. Každý kdo její prostor k životu viděl, jí obdivuje. Jak proto že měla unikátní nápad, tak hlavně proto že uvnitř to rozhodně nevypadá tak malé, jako zvenku. Inspirujte se zajímavým řešením netradičního bydlení.

Důraz na nízkou cenu

Michelle „MJ“ Boyle je jasným příkladem toho, jak se může život člověka změnit doslova ze dne na den. Najednou se jí výrazně snížili výdělky a tak musela opustit svůj velký luxusní byt a musela si hledat něco jiného. Nakonec se rozhodla koupit si starý vlek, který si přetvoří tak, aby z něho byl nádherný mobilní dům, kde bude moci bydlet nejenom ona sama, ale bude zde moci žít i se svými dětmi.

Stačilo mít nápad a umět šetřit

I když její mobilní dům vypadá na první pohled luxusně, vznikla v podstatě za pár korun. To proto, že žena sháněla materiál kde jenom to šlo, řadu věcí zvládla sama a s ostatním ji pomáhali kamarádi. Díky tomu jí na vytvoření bydlení pro sebe a své děti stačily jenom úspory, které měla k dispozici. Její aktuální náklady spojené s bydlením jsou jenom 65 dolarů měsíčně. Tolik platí nájem pozemku za to, že na něm může parkovat. Pro porovnání – ve svém předchozím bytě platila měsíční nájem 1 300 dolarů.

Podívejte se, co dokázala vytvořit

I když má její byt pouze 18,5 metrů čtverečných, rozhodně dokáže nabídnout prostoru k životu více než dost. Nejenom pro tuto ženu, ale také pro její dvě děti. Tento malý dům jasně ukazuje, že i na pár metrech čtverečných lze bez problémů žít. Stačí jenom když při jeho rozložení přemýšlíte a potom si můžete být jisti, že máte tolik prostoru, kolik jenom potřebujete.

Nechte se inspirovat

Michelle „MJ“ Boyle byla tak hodná, že do svého domova pozvala fotografy. Ani ti nemohli uvěřit, že interiér vypadá mnohem větší, než kolik o něm říkají stanovené metry čtverečné. Neváhejte a také prostřednictvím fotografií nahlédněte dovnitř. Co na toto bydlení říkáte?

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]