Řidič najel do silnice a zastavil provoz u přechodu, aby holčička na koloběžce mohla přejít. Ostatní na něj troubili

Fotografie: ŠJů / Creative Commons / Attribution-Share Alike 3.0

Mladá dívka chtěla přejít silnici a čekala na přechodu, chování nezodpovědných řidičů však následně pobouřilo mnoho uživatelů internetu, kam se video z jednoho z aut dostalo.

Už jako děti se učíme, že silnice se přechází jedině přes přechod, kde musíme čekat, dokud nic nepojede, nebo někdo nezastaví. Když člověk stojí u přechodu, obvykle očekává, že řidiči zastaví, aby chodci umožnili bezpečně přejít. Navíc to vyžaduje i dopravní zákon. Bohužel se někdy stává, že řidiči přítomnost chodce u přechodu ignorují, a tím vytvářejí často nebezpečné situace.

Neobvyklý incident u přechodu

V jednom z malých polských měst, v Tarnówě, se stal incident vhodný k zamyšlení na téma bezpečnost na přechodu pro chodce. Řidiči častokrát pospíchají nebo nejsou natolik ohleduplní, aby ztratili několik vteřin svého života tím, že pustí čekající lidi bezpečně přes přechod. Muž, který měl v autě kameru, na ni zaznamenal neobvyklou situaci z ulice Sloneczna v květnu tohoto roku. Na videu je jasně vidět, že řidič bez váhání zastavil u přechodu pro chodce, a dal tak přednost lidem čekajícím na přechodu.

Mezi nimi u přechodu čekala i malá dívka na koloběžce, která chtěla bezpečně přejít silnici. Přestože tento řidič zastavil, aby chodci mohli přejít přechod, řidiči v pravém jízdním pruhu se rozhodli pokračovat ve své cestě bez zastavení. Jejich chování bylo velmi nezodpovědné a také představovalo potenciální hrozbu pro život nebo zdraví chodců. Zastavivší řidič již nevydržel přihlížet a učinil něco, za co sklidil velkou chválu.

Velký ohlas k videozáznamu

Řidič, jenž malé dívce s koloběžkou zastavil u prvního přechodu, zastavil i u druhého, přes který potřebovala přejít. S dívkou u přechodu čekal také starší pán. Avšak nevydržel přihlížet tomu, jak jsou ostatní řidiči tak neohleduplní a neochotní u přechodu zastavit. Proto se rozhodl vystoupit z auta, aby zastavil provoz, a dal tak možnost chodcům, včetně malé dívky, bezpečně přejít přes přechod.

Obětavý řidič zastavil na přechodu a pustil starší paní. Její neobvyklé gesto ho ale zaskočilo

Nahrávka z kamery v autě onoho řidiče byla zveřejněna na YouTube, konkrétně na polském kanálu „Bandita s kamerou“. A téměř okamžitě sklidila velký ohlas uživatelů internetu. Řidičovu reakci velmi chválili. Jeden z komentujících k nahrávce napsal, že reakce řidiče byla skvělá. Další napsal: „Bravo tomuto pánovi.“ Zveřejněné video také vyzývá řidiče k ohleduplnosti k chodcům čekajícím na přechodu.

Zdroj: Webniusy

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*