Obětavý řidič zastavil na přechodu a pustil starší paní. Její neobvyklé gesto ho ale zaskočilo

Fotografie: Depositphotos

Jen malá část řidičů pouští chodce na přechodu a umožňuje jim bezpečný přechod silnice. Tento muž však pustil starší paní, která na něho začala na přechodu ukazovat děkovné gesto.

Každý člověk, který chce řídit automobil, musí získat řidičské oprávnění a projít autoškolou. Pokud to dotyčný zvládne až do zdárného konce, může se těšit na obdržení řidičského průkazu. Již v autoškole se všichni budoucí řidiči učí dodržovat určitá pravidla a předpisy, aby byla zachována bezpečnost provozu. Někteří lidé tato pravidla však později nedodržují.

Chodec na chodníku

Ať už máte řidičské oprávnění, nebo ne, měli byste v životě vědět o tom, že v blízkosti přechodu vzniká velká část dopravních nehod. Každý řidič je povinen umožnit chodci přejít přes přechod, aniž by jej řidič ve vozidle jakkoliv ohrozil. Chodci by měli zase vždy počkat, až je auto pustí (i pro vlastní bezpečí). Dále by také lidé na přechodu neměli zapomínat na to, že přednost mají vždy složky IZS a tramvaj.

Nebezpečí na chodníku

Na mnoha místech si také můžete všimnout toho, že chodníky jsou velice často špatně osvětleny, nebo v jejich blízkém okolí rostou stromy a není vidět, zda na začátku přechodu stojí nějaký chodec. Pro jistotu tedy u podobného chodníku auto zpomalte, abyste poté nebyli překvapení.

I u cyklistů je potřeba dávat větší pozor, protože někteří z nich nevědí, kdy mají přednost. Spousta z nich se domnívá, že na přechodu mají přednost vždy. V tomto případě by měli však cyklisté i řidiči osobního vozu vědět, jak to skutečně je – cyklisté mají na přechodu přednost jen v případě, pokud kolo vedou. Jedoucí cyklista přednost nemá, na každém přechodu by měl z kola sesednout.

Řidič zažil milé překvapení

Většina řidičů ani neočekává poděkování od chodců, ale pokud se tak stane, je to pro ně milé gesto. V tomto případě už z dálky viděl muž na přechodu starší ženu, kterou nikdo nepustil na přechod. Tento řidič zastavil a nechal ji přejít. Když starší žena procházela před autem, poslala řidiči jako poděkování pár vzdušných polibků a pokračovala v cestě. Malé gesto zlepšilo řidiči den, přitom to nikoho nic nestálo.

Zdroj: Dobrewiadomosci

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]