Sousedka vážila přes 300 kg a okolí ji nazývalo zrůdou. O 3 roky později je však k nepoznání

Fotografie: Depositphotos

Žena nesla rozvod s manželem velice těžce. Smutek bohužel léčila jídlem, což vedlo k neuvěřitelné váze 300 kg. Nový počítač k narozeninám však všechno změnil a dnes je žena k nepoznání.

Rozvod je stresující záležitostí pro obě strany, ale je pravdou, že většinou jsou to ženy, kdo potřebuje delší čas na vstřebání nové životní fáze. Často ale bohužel zahánějí smutek nezdravými způsoby. Jako například Nancy Makin. Po rozvodu se jejím nejlepším přítelem stalo jídlo, především nezdravé jídlo. Projedla se až ke 300 kg a dlouhých 12 let téměř nevycházela z bytu. Dnes je z ní však úplně jiný člověk.

Smutek léčila jídlem

Po rozvodu začala Nancy nacházet útěchu v nezdravém jídlu. Smutek se snažila léčit přejídáním, což vedlo k rychlému růstu tělesné hmotnosti. Její závislost ji dostala až na neuvěřitelných 300 kg. Sotva se mohla hýbat a dlouhých 12 let jen zřídka vycházela ze svého bytu. Kvůli své váze nemohla vykonávat každodenní běžné věci, například dostat se do vany, řídit auto nebo i dojít ke dveřím byl pro ni náročný úkol.

Okolí ji nazývalo zrůdou

„Kvůli tomu, jak jsem vypadala, mě spousta lidí na první pohled odsuzovala,“ vypráví se smutkem v očích Nancy. Svěřila se také, že moc dobře věděla, jak o ní její okolí mluví. Jednoho dne slyšela souseda, jak ji nazval „zrůdou“, pak také „příšerou“. Ačkoli je takové chování nepřípustné, její blízcí doufali, že by mohlo být spouštěčem k tomu, aby si Nancy uvědomila, že něco není v pořádku. Ale ne.

Nový počítač všechno změnil

Zlom nastal, když Nancy dostala ke svým 45. narozeninám nový počítač. Tehdy se jí otevřel zcela jiný svět. Objevila svět internetu, zapojila se do komunikace v různých chatovacích místnostech s podobně smýšlejícími lidmi i na politických fórech. Najednou se necítila sama. Rozhovory s jinými lidmi jí opět ukázaly, co je láska a přátelství.

Jakmile začala být přijímána jinými lidmi, byť se s nimi nikdy v životě nesetkala, začala si vážit sama sebe. Přestala se přejídat a skončila s nezdravým jídlem. Přebytečná kila šla najednou dolů a Nancy byla připravena setkat se po letech s vnějším světem. Dnes byste Nancy nepoznali. Je z ní naprosto jiný člověk, především ale šťastný. Napsala o svém hubnutí i knihu, jež se stala velmi úspěšnou a pomohla lidem, kteří se nacházeli v podobné situaci jako Nancy. Nikdy není pozdě něco změnit.

Na její neuvěřitelnou proměnu se můžete podívat na níže uvedeném videu:

Zdroj:

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]