Říkalo se jí „nejtěžší žena světa“, dokud neprošla razantní proměnou

Fotografie: Alexisrael / Creative Commons / Attribution-Share Alike 4.0

Jde o příběh, který by měl poznat každý. Mnozí totiž přiznávají, že ve svém životě dokázala nemožné, když se z nejtěžší ženy světa stala někým zcela novým.

Pro Paulinee Potterovou její váha znamenala prostou skutečnost – že nemohla v životě normálně fungovat. Byla nejtěžší ženou světa, až se jednoho dne rozhodla, že je zkrátka třeba s tímto stavem něco udělat. Prošla obrovskou proměnou, která inspirovala i další lidi v podobné situaci. Není tedy divu, že jí uživatelé na internetu tleskají. Jakmile se totiž objevila fotka po proměně, nemohl k jejímu kroku zůstat nikdo lhostejný.

Přibývající problémy a finální boj

Paulina Potterová byla v roce 2011 prohlášena za nejtěžší ženu světa. Její zápis v Guinessově knize rekordů ovšem nebyl důvodem k hrdosti. Věděla totiž, že je v mimořádně těžké situaci, se kterou je nevyhnutelně potřeba něco udělat. Masivní nadváha byla jejím zdaleka největším prokletím, přišel však čas s ní konečně něco provést. Pauline si tedy řekla: „Dost!“ Čelila tvrdému boji o své vlastní zdraví a přihlásila se do pořadu My 600-lb Life (Můj 300kg život).

Na starosti si ji následně vzal Dr. Younan Nowzaradan. Ten se pustil do vývoje metod, které by nejlépe odpovídaly její situaci. Pauline ho ovšem nejdříve nechtěla poslouchat, místo toho podstoupila bypass žaludku. Její boj se postupně ukázal být mnohem větší výzvou, než vůbec tušila. V první řadě totiž nechtěla jakkoli měnit jídelníček, natož pak cvičit. Kvůli obezitě měla už tak vážné problémy s klouby. Vše ještě zkomplikovala hospitalizace.

Moment, kdy šlo o všechno

Ukázalo se totiž, že jí praskl žaludeční vřed, navíc u ní došlo k sepsi. V tom momentě pochopila, že její život už visí na vlásku. Od té chvíle nebylo nic jako dřív a Pauline začala bojovat ze všech sil. V roce 2019 si nechala operačně odstranit všechnu přebytečnou kůži. Na sociální sítě se pak nedávno dostala fotografie její proměny, která uživatele naprosto šokovala. Původně nejtěžší žena světa na ní totiž zhubla o neuvěřitelných 140 kilogramů.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Dr. Now MD (@younannowzaradan)

V USA je obezita obrovský problém, v Evropě se ovšem nachází ve vyšších příčkách i Česko. Šest s deseti Čechů má vyšší než adekvátní váhu, obézní je potom každý pátý našinec. Držíme se tak na předních příčkách evropských žebříčků. Pravdou je, že tyto problémy se rychle zvětšují ve většině států EU. Potíže s váhou tak má více než polovina evropské populace, tedy osoby ve věku 18 a více let. Údaje vychází z průběžných statistik Eurostatu.

Zdroj: Webniusy

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]