Slepé, třínohé kotě se dostalo z útulku na Národní den koťat. Konečně našlo svůj nový domov

Fotografie: EEIM / Creative Commons / CC BY-SA

To, že pouze dokonalá zvířata si zaslouží domov, je již dávno zapomenutým klišé. V dnešní době je tomu téměř naopak, mnohem více soucítíme s těmi, jež trpí nějakým handicapem.

Těchto zvířat je v různých zařízeních stále velké množství. V Greenville Humane Society v Jižní Karolíně se například od května letošního roku nacházelo kotě, které mělo pouze tři končetiny. Aby toho nebylo málo, ani jeho zrak nebyl v pořádku. Jeho start do života provázelo mnoho komplikací. Národní Den koťat mu ale do života přinesl vítanou změnu.

Život v útulku nikdy nedokáže nahradit teplo domova

I přes to, že zařízení, jako jsou útulky, již dlouho neprovází žádná negativní pověst, život, kterým zde zvířata žijí, se nemůže rovnat tomu, jenž je čeká v milující domácnosti. Ač se pracovníci těchto zařízení dennodenně snaží umístěným zvířatům poskytnout co nejlepší péči, teplo a lásku domova jim to nenahradí. Touhou každého zde umístěného zvířete je dostat se k novému majiteli.

Malé kotě se v zařízení tohoto tipu vyskytlo po nepříjemné srážce s autem. Zařízení se ujalo nejen zraněného zvířete, ale také jeho sourozenců, kteří se nacházeli nedaleko místa nehody. Koťata zde byla několik dnů opuštěná, dá se předpokládat, že jejich matkou je některá z místních toulavých koček. Ta ale o své potomky po porodu již nejevila zájem.

Srážka s autem měla doživotní následky

I přes to, že se pracovníci zařízení ve spolupráci s veterinárním lékařem snažili, následky srážky s autem byly pro malé a bezbranné kotě doživotní. Kotě, které utrpělo komplikovanou zlomeninu končetiny, muselo být později převezeno na operační sál. I přes veškerou snahu se končetinu nepodařilo zachránit a musela být teprve dvouměsíčními kotěti amputována.

Aby se podobný osud neopakoval, přistupuje zařízení vždy ke kastraci přijatých zvířat. Během této operace se ale malému koťátku zastavilo srdce, následkem čehož kotě osleplo. Tento problém postihl obě oči a vypadá to, že toto postižení bude doživotní. Útulek příběh malého koťátka zveřejnil na sociálních sítích. Jeho zaměstnanci doufali, že i přes to, že jeho život nebude nejsnadnější, se péče o něj někdo ujme.

Toto přání se jim splnilo v červenci – a to přímo na Národní den koťat. Rodina, která si kotě na stránkách útulku vyhlídla, neváhala a během hodiny od kontaktování pracovníků již podepisovala adopční papíry. Malé kotě se tak během krátké chvíle dostalo do rodiny, kde bude mít další dva kočičí sourozence a milující majitele, kteří jsou si plně vědomi toho, co péče o takto postižené zvíře obnáší.

Zdroj: Theanimalclub

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]