Udělejte radost svým mazlíčkům. Vytvořte jim vlastní království, aby se u vás cítili opravdu doma

Udělejte radost svým mazlíčkům. Kočky a psi jsou odedávní přátelé člověka. V současné době je máme rádi tak moc, že se nezdráháme je vodit do drahých kadeřnických salonů, ani jim kupovat oblečení za tisíce korun. Radost jim ale uděláte i v případě, že jim v domě vykouzlíte prostor, který tu bude jen pro ně. 

Domácí mazlíčci mají v lidské společnosti své právoplatné místo. Lidé si kočku či psa pořizují často s partnerem. Péče o zvíře tak má otestovat schopnost obou postarat se o případného budoucího potomka. 

Někteří lidé zašli dokonce tak daleko, že se rozhodli žádné dítě nemít a veškerý čas, energii a péči investovat do chovu němých tváří.  

Nemusíte ale zacházet do takového extrému, abyste mohli svým miláčkům udělat radost. Šťastná kočka a šťastný pes vám budou za vaši extra péči i prostor vděční. No řekněte, nezaslouží si to za svou bezmeznou oddanost? 

Postup 

Velmi záleží na tom, kde bydlíte. Pokud bydlíte v bytě, patrně bude horší přijít na způsob, jak tento speciální prostor vytvořit. Stejně tomu bude v případě, že žijete v moderním přízemním domku. 

Pokud ale žijete v patrovém domě se schody, podívejte se, zda nelze využít prostor pod nimi. Ten totiž bývá poměrně dost prostorný a vašim zvířatům bude rozhodně stačit. Průzkum terénu proveďte v situaci, kdy byl na stavbu stěn použit sádrokarton či dřevo. Jestli-že je stavba zděná, pak nemá smysl bourat zeď. 

Když se ujistíte, že máte pod schody dostatek místa, udělejte do zdi výřez (ale nejprve zjistěte, zda v ní nejsou kabely či trubky). Pro představu by měl vypadat podobně, jako speciální vchod pro zvíře. Jen o trochu větší. Aby tento otvor nevypadal divně, můžete ho ozdobit dřevěnou lištou, která mu poskytne stylové ohraničení. Také nezapomeňte na malý dveřní práh. 

Pokud vypadá prostor uvnitř děsivě (což nejspíš bude), nainstalujte na stěny sádrokarton. Tím se celý prostor začistí a bude vypadat o poznání lépe. Na zeď nalepte tapetu. Vybrat si můžete jeden vzor, ale dobře to bude vypadat i v případě, že budete trochu experimentovat s barvami a vzory. 

Nakonec dokončete podlahu a začněte dekorovat. Dejte dovnitř pelíšek, hračky, polštáře, fotografie mazlíčka, misku na dobroty, světlo…Zkrátka a dobře, cokoliv vás napadne a o čem jste přesvědčení, že udělá vašemu zvířeti radost. 

Nakonec můžete nad vstup do místnosti připevnit jmenovku, aby bylo vám i návštěvě jasné, kdo vládne zdejšímu království. 

Obrázek: Unsplash.com, Pixabay.com