Dívku s Downovým syndromem odmítlo adoptovat 20 rodin. Po čase se našel muž, který se rozhodl konat

Fotografie: Depositphotos

Dojemný příběh muže, který adoptoval a sám vychová holčičku s Downovým syndromem. Nadevše ji miluje. V Česku by se ale něco podobného nemohlo stát.

Nemoci, obzvláště ty závažné, jsou něco, co nám ukazuje, že nic není samozřejmé a všeho, co máme, je potřeba si vážit – a to především zdraví. I tak ale existuje mnoho lidí, kteří se celému světu snaží ukázat, že i život s nemocí může být krásný a plnohodnotný. Jedním z nich je také Luca Trapanese, mladý homosexuální otec, který si adoptoval holčičku s Downovým syndromem. Tu před ním odmítlo již 20 rodin. Teď však žije nádherný život, obklopená láskou a něhou.

Otcovská láska

Luca Trapanese, mladý muž z Itálie, vždy toužil po dětech a založení rodiny. Po tom, co zjistil, že je homosexuál, se však jeho vyhlídky rapidně změnily. Dlouhá léta totiž v Itálii nebyla pro homosexuální muže možnost adoptovat dítě, a on tak pomalu začínal ztrácet naději. Když se ale v roce 2017 podmínky adopce změnily, rozhodl se stát se otcem.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený trapaluca (@trapaluca)

Nejednalo se však o zcela běžnou adopci. Lidem s homosexuální orientací byla totiž nabídnuta pouze možnost adopce dítěte s vrozenou vadou nebo zásadními problémy s chováním. I přesto však Luca celým srdcem toužil po roli otce, až se mu jeho sen skutečně splnil. Po dlouhých letech čekání a spoustě úsilí držel v rukou svou dceru, které bylo teprve pouhých 13 dnů. I tak ji však miloval hned od prvního momentu.

Odmítnutá 20 rodinami

Maličká Alba již od narození trpěla závažným onemocněním, Downovým syndromem, což byl také důvod, proč se jí vlastní matka po narození vzdala. Pouze ve svých 13 dnech tak tato holčička zažila vlnu zklamání a nechtěnosti. 20 rodin totiž odmítlo její adopci a celý proces začínal velmi smutně. Poté se však objevil Luca, který si Albu okamžitě zamiloval, a i přes její zdravotní komplikaci se rozhodl být jejím otcem.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený trapaluca (@trapaluca)

„Když jsem ji poprvé držel v náručí, přemohla mě radost. Okamžitě jsem cítil, že je to moje dcera“, řekl Luca o okamžiku, kdy se s Albou poprvé setkali. Tam, kde totiž ostatní viděli problém, viděl Luca možnost řešení a rozhodl se tak, že i přes toto závažné onemocnění dopřeje své dceři plnohodnotný život, plný lásky a radosti.

Životní zkušenosti

Jako mladý kluk měl totiž Luca kamaráda, který trpěl rakovinou. Jeho rodiče však byli pracovně velmi vytížení, a tak se rozhodl mu pomáhat. Společně se učili a trávili spolu spoustu chvil. Luca tak byl jeho největší oporou, a to až do samotného konce. Tato zkušenost však navěky změnila jeho pohled na svět a tehdy se poprvé rozhodl, že chce lidem pomáhat.

Přihlásil se tedy jako dobrovolník v kostele, který pravidelně podporoval nemocné nebo postižené lidi, a především děti. Zdálo se mu to však pořád málo, a proto pomáhal i v nejrůznějších centrech zaměřených na osoby se zdravotním postižením. Během těchto aktivit se poznal se svým přítelem, se kterým společně založili charitu a snažili se dobré skutky šířit dál.

Po 11 letech se však rozešli a Luca zůstal sám. Na lásku ale nezanevřel a rozhodl se, že i nadále chce být jejím služebníkem. Tentokrát však v roli otce. Když tedy přišlo rozhodnutí o tom, že homosexuálové smí adoptovat pouze děti se zdravotním postižením či jiným závažným problémem, neodradilo ho to. Právě naopak – byl ještě více přesvědčen a díky svým zkušenostem také plně připraven na tuto novou životní etapu.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený trapaluca (@trapaluca)

Luca a Alba

Přestože měla Alba při adopci pouhých 13 dnů a celý proces byl velmi náročný, zhostil se toho Luca přímo na výbornou a jako otec pouze zářil. Dnes je tomu již pár let a společně žijí v lásce a harmonii, kterou se snaží šířit i mezi ostatní. Důkazem je i Lucův Instagram, na nemž má již početnou řadu podporovatelů a lidí, kteří sdílí jeho smýšlení a oceňují jeho dobrotu.

Zdroj: DailyMail