Syn čekal 40 let na objetí matky, která ho jako miminko dala k adopci. Cesta k tomu byla trnitá

Fotografie: Depositphotos

Neuvěřitelně dojemný příběh, který napsal sám život. Muž před 40 lety přišel o svou matku a dlouhé roky dělal vše pro to, aby se s ní mohl opět setkat.

Adoptovaný muž z New Yorku letěl více než 2 000 mil, aby se setkal se svou biologickou matkou v San Diegu. Podělil se o okamžik, kdy svou biologickou matku poprvé objal, a řekl, že to bylo jako splněný sen. Bez ohledu na to, jaké mají lidé štěstí, že mají laskavé, milující a starostlivé adoptivní rodiče, touha poznat a setkat se se svou biologickou rodinou je stále přítomná a zdá se, že se jí nemohou zbavit.

Začal hledat ve svých 12 letech

Tobayi Howton vyrůstal a bojoval se stejnými pocity jako miliony adoptovaných lidí. Měl štěstí, že měl podporující adoptivní rodinu, a jeho adoptivní otec mu vždy pomáhal při hledání jeho rodinných kořenů. Howton, kterému je nyní přes padesát, začal svou biologickou matku Thomasette Cox hledat v roce 1982. Když vyrůstal, byl si plně vědom toho, že ho jako novorozence dala k adopci, protože ho nemohla finančně podporovat.

Fotografie: Pixabay

Ve svých 12 letech dokonce napsal dopis adopční agentuře v naději, že s ním proberou podrobnosti o jeho adopci. Sice se mu ozvali, ale nedozvěděl se téměř žádné užitečné informace, které by mu pomohly identifikovat jeho biologickou matku. Když dosáhl dvaceti let, podařilo se mu získat rodný list, ale v něm bylo uvedeno pouze matčino příjmení. O téměř deset let později, když bylo Tobayimu třicet, si najal soukromého detektiva, který se ukázal být neúspěšný.

Hledání biologické matky pokračovalo

Kromě toho se Tobayi zaregistroval na webových stránkách jako 23andMe a Ancestry.com, ale ani ty neposkytly žádnou pozitivní odpověď. Jednoho dne se však stalo něco nečekaného. Díky tomu, že byl zhruba dva roky členem webových stránek s odběry DNA, získal shodu se sestřenicí jménem Alicia, která ho kontaktovala s dotazem, zda něco tuší o svých biologických rodičích.

Brzy poté se jim podařilo dát dohromady chybějící kousky. Alicia pak Tobayiho spojila s jeho pratetou, díky níž se pak spojil s její sestrou, Tobayiho biologickou matkou.

Nejdojemnější shledání v životě

Tehdy se Tobayi, který svou maminku nikdy neviděl, konečně poprvé setkal a objal ji. O toto emotivní shledání se podělil na TikToku. Přiletěl z New Yorku do San Diega, aby prožil srdceryvné okamžiky. Ve videu uvedl: „Právě jsem přistál. Chystám se udělat další krok ve svém životě. Něco jako splněný sen.“ Poté ukázal na dům své matky a řekl, že na tento okamžik čekal čtyřicet let. Když mu paní Cox konečně vyšla vstříc, oba se dlouze a láskyplně objali.

Bouřlivé reakce na sociální síti

Na videu paní Cox svému synovi opakovaně říká, aby neplakal, a zve ho do domu na skleničku vína. Matka a syn se poté společně dlouho procházeli po San Diegu a vážili si každé společně prožité minuty. Mnoho uživatelů sítě zanechalo k videu komentáře, které rovněž vyvolávají slzy. Jeden z uživatelů napsal: „Vzdala se tě, protože tě nadmíru milovala. Není to snadné rozhodnutí. Jsem na tebe tak pyšný, že jsi pochopil, kdo jsi, synu.“

Později Tobbayi řekl, že se na matku vůbec nezlobí, protože ho opustila, když byl ještě dítě. Otec mu pomohl vysvětlením, že jeho vlastní matka ho v té době zkrátka nemohla finančně podporovat: „Uvědomil jsem si, že mě opustila, abych měl šanci na lepší život, než měla ona. Dodnes jsem jí vděčný za její upřímnost a otevřenou komunikaci,“ dodává Tobayi.

Zdroj: YouTube / Happily

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]