Smrtelně nemocná žena poprosila svou sestru, aby adoptovala její děti. Ta ale odmítla. Důvod jejího rozhodnutí vyvolal silnou vlnu kritiky

Fotografie: Depositphotos

Žena dlouhých 10 let nekomunikovala se svojí sestrou. Jednoho dne se jí ale ozvala a řekla jí, že je nevyléčitelně nemocná a že se někdo musí postarat o její děti.

Když se žena od své sestry dozvěděla, že se její nemoc již nedá vyléčit, samozřejmě ji to zasáhlo. A když ji požádala, jestli by si neadoptovala její děti, věděla, že si tak závažnou věc musí pořádně promyslet. Čelila opravdu těžkému dilematu a nakonec odmítla děti adoptovat. Její rozhodnutí nikdo z jejího okolí nechápal a když se rozhodla, že se o tento příběh podělí se světem, rozdělili se lidé vlastně na dva tábory. Jedni ji chápali a druzí vůbec.

Dlouhou dobu už spolu nemluvily

Nemocné ženě Lucy lékaři sdělili diagnózu zanedlouho poté, co porodila svoje třetí dítě. Doma už v tu dobu měla děti ve věku 6 a 8 let. Její bývalý manžel s ní také nekomunikoval, protože ona sama přiznala, že mu nebyla věrná. Ani jedno z dětí není jeho a ona ani neví, kdo jsou otcové jejích dětí. S její sestrou Annou je dělí šestiletý rozdíl, takže se nedá říct, že by společně vyrůstaly.

Poté, co se v 18 letech odstěhovala už se nikdy neviděly a ani spolu nijak nemluvily. Setkaly se pouze jednou a to na pohřbu jejich rodičů. Proto Annu překvapilo, když se jí jednoho dne rozzvonil telefon a volala právě Lucy. Ta jí řekla o tom, že je velmi nemocná a že by chtěla, aby si adoptovala její tři děti. Anna nad tím prvně přemýšlela, ale pak jí došlo, že nemůže žádat jejího manžela, aby vychovával cizí děti.

Fotografie: Depositphotos

Nikdo s jejím rozhodnutím nesouhlasil

Lucy ji ještě požádala, aby děti vychovávala nábožensky, přestože Anna byla ateistka. Po dlouhém přemýšlení došla Anna k závěru, že odmítne. Kdyby totiž její sestra nepodváděla svého manžela, měl by se o děti kdo postarat. A ona si nemyslela, že je její povinností, aby sestru chránila před jejími vlastními činy. Podle ní své sestře rozhodně nic nedlužila.

Lucy ale její odmítnutí nevzala moc dobře, každý den jí brečela do telefonu a nakonec jí řekla, že je sobec. Všem svým přátelům si postěžovala, jak příšernou má sestru a tak se stalo, že Annu na ulici zastavovali cizí lidé, volala jí neznámá čísla a chodily výhružné zprávy, které se zastávaly právě Lucy. Ona ale věděla, že se tímto nesmí nechat přesvědčit.

Uživatelé internetu se jí zastali

Anna se ale nabídla, že zaplatí testy DNA, a také najala soukromého detektiva, aby otce vypátral. Tento příběh dvou sester se ale dostal na různé sociální sítě a lidé se tak rozdělili na dva tábory. Někteří Annu nechápali a jiní podporovali: „Pokud ty děti vůbec neznáte, nechápu, proč po vás sestra chce, abyste je adoptovala. Jak by se vedle vás mohly cítit pohodlně, když ani ony neznají vás?“

Fotografie: Pexels

Lidé, kteří se na to dívali z pohledu Lucy, ale měli opačný názor: „Zkuste se na to podívat z pohledu vaší sestry. Ona umře. A její děti zůstanou bez rodičů. Je přirozené, že chce, aby se o ně staral někdo z rodiny. Anna ale své rozhodnutí nezměnila a děti si k sobě nevzala. Dělá ale všechno pro to, aby našla otce aspoň jednoho z dětí.

Zdroj: Reddit

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]