Jak dnes vypadají? V roce 1983 se stali celebritami jako 1. šesterčata na světě

Fotografie: Depositphotos

Zná je celá země a pravidelně se objevovali i s rodiči v televizních pořadech. Dnes jsou z malých uzlíčků dospělé ženy a radost svým rodičům dělají dál.

Po 13 marných cyklech umělého oplodnění, které vždy skončili potratem, se manželé konečně dočkali vytouženého dítěte. V děloze se však uchytilo hned šest vajíček a senzace byla na světě. Rodiče byli nesmírně šťastní, ale zároveň jen těžko zpracovávali představu, že jejich dvoupokojový byt bude najednou plný dětí. Nakonec si však skvěle poradili a šesterčata už jsou dávno samostatná.

Starost o šest miminek byla vyčerpávající

Janet a Graham Waltonovi z anglického Liverpoolu se stali rodiči šesti holčiček. Ty se narodily 18. listopadu 1983 císařským řezem v 31. týdnu těhotenství. Nebyla to sice první šesterčata na světě, ale rozhodně jsou to jediná, kde jsou samé holčičky. Hned po narození se kolem nich strhla velká mediální pozornost a děvčata vyrůstala za přítomnosti televizních kamer.

Rodičům po příchodu z porodnice nastal kolotoč, který je pro většinu rodičů nepředstavitelný. Graham dokonce zůstal celý první rok doma se svou ženou, aby pomáhal. Sama by neměla šanci se o tolik miminek postarat. Spotřebovali prý 11 000 plen ročně a prvních pět let se pořádně nevyspali. Kolotoč krmení, uspávání a vyměňování plenek se zdál nekonečný. Přesto Graham vzpomíná, že to byl nejšťastnější rok jeho života.

Každá z nich je úplně jiná

Ačkoliv by se zdálo, že si budou dívky hodně podobné nebo dokonce stejné, není tomu tak. Mezi šesterčaty není žádná dvojice dvojčat a každá se vyvinula z jednoho samostatného vajíčka. Jejich podobnost je tak stejná jako u jiných sourozenců a povahově jsou všechny naprosto jiné. Jejich individuální povahy se začaly projevovat již velmi záhy a tak se jim někdy moc nelíblo, že byly vnímány spíše kolektivně, jako „ta šesterčata.“

Rodině začal být také dvoupokojový byt brzy malý a přestěhovali se do velkého dvoupatrového domu, kde mohly mít dívky více soukromí. Všechny vzpomínají, jak byl jejich dům vždy nesmírně hlučný a plný lidí. Když se některé později osamostatnily a žily samy, nemohly si zvyknout na ticho a klid, které vůbec neznaly.

Maminka si konečně užívá vnoučat

Když slavily 30. narozeniny, rozhodly se, že stvrdí jejich pouto i tetováním. Nechaly si tak každá na jiném místě vytetovat šest srdíček, každé za jednu z nich. Jak dospěly, některé se osamostatnily, začaly pracovat a vést své vlastní životy. Sejít se v plném počtu je tak pro ně spíše výjimečná záležitost. Přesto mezi sebou mají i nadále velmi silná pouta a všechny bydlí nedaleko od rodičovského domu.

Prvního vnoučete se Waltonovi dočkali v roce 2014 a od té doby se jich narodilo ještě několik. Janet si vnoučata opravdu užívá a prohlásila: Moc jsem milovala první roky se svými dětmi. Nemůžu říct, že by jedna fáze byla lepší než druhá. Ale vždy toho bylo tolik, že jsme si to nemohli užít tak, jako kdybychom měli jen jedno dítě. S vnoučetem na to ale máte více času.“

Děvčata letos oslaví 40. narozeniny. Všechny už mají vlastní rodiny a tak se na oslavě sejde velká spousta lidí. Své třicátiny oslavily tetováním a výletem do New Yorku. Jestli i letos podniknou něco výjimečného nebo se spokojí jen s rodinnou oslavou se teprve uvidí. Ve videu se můžete podívat, jak děvčata rostla a jaké to je vyrůstat s tolika sourozenci.

Zdroj: Catracalivre

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]