Jak se daří manželům, kteří jako první přivedli na svět šesterčata? I po 40 letech jsou milující rodinou

Fotografie: Depositphotos

Vzpomínáte si ještě na manžele, kteří jako první přivedli na svět šesterčata? Nyní o rodině vznikl dokument, který mapuje život rodičů se šesti dcerami.

Ne všechna těhotenství jdou zrovna podle plánu. Ačkoli spousta manželských párů touží po dítěti, rozhodně si nepředstavují, že by na svět mohli přivést více potomků najednou. Ano, dvojčata jsou celkem běžná, ale šesterčata? Jak se daří manželům a jejich šesti dcerám, kterým je dnes už téměř 40 let?

Šance na početí byla minimální

Příběh Janet a Grahama Waltonových je známý po celém světě. Ještě aby ne, když před 40 lety jako první přivedli na svět šesterčata. Přitom jejich naděje na početí byla zcela mizivá. Manželé navštívili spoustu klinik a podstoupili mnoho konzultací s různými odborníky, ale vždy dostali stejnou odpověď: „Není šance, že byste měli děti.“

Fotografie: Pixabay

Je logické, když toužíte po rodině, že vás taková zpráva srazí na kolena. Manželé se však nechtěli vzdát, chtěli využít všechny možnosti. Začali tedy uvažovat o adopci. Jenže pak se stal zázrak. Janet zjistila, že je těhotná. Janet s Grahamem tomu nemohli uvěřit, snažili se celých pět let a nic. Objednala se k lékaři a čekala, co ukáže ultrazvuk. Žádné obavy neměla, cítila, že dítě je v pořádku. Jedno překvapení ji však čekalo.

Reakce lékaře byla nečekaná

Janetina nálada se však začínala měnit, když viděla výraz lékaře. Měla strach, že je s miminkem něco v nepořádku. To, co se pak dozvěděla, vyrazilo dech i jí. „Máte v břiše šest dětí,“ uvedl gynekolog. Prvotní šok však vystřídala nezměrná radost. Vzhledem k tomu, že se jednalo o vícečetné těhotenství, které je pro ženino tělo velice náročné, následující den po kontrole byla Janet hospitalizována až do porodu.

Stále si pamatuje ten významný den, i lékařský personál, jak se připravoval na svůj zatím nejtěžší úkol. „Byl připravený tým zdravotníků pro každé dítě. Všechny ostatní zákroky, které nebyly akutní, se zrušily, dokonce bylo uzavřeno i celé oddělení,“ vzpomíná Janet. Hannah, Ruth, Lucy, Keith, Jenny a Sarah se narodily 18. listopadu 1983. Byly registrovány jako první šesterčata na světě.

Jak se rodině daří o téměř 40 let později

I dnes, téměř po 40 letech, si je rodina stále blízká a sestry nedají jedna na druhou dopustit. Vyrostly v dospělé a úspěšné ženy. Hannah je učitelkou na základní škole, Lucy pracuje jako letuška, Ruth je administrátorkou, Keith pracuje v oblasti HR, Jenny provozuje retro cukrárnu a Sarah je na mateřské dovolené. Stále navštěvují své rodiče a svůj rodný domov.

Fotografie: Pixabay

Nedávno byl dokonce o této netradiční rodině natočen dokument. Je to pro veřejnost příležitost dozvědět se více o každodenním životě rodičů a šesti sester. Ovšem snímek je také ukázkou rodinné lásky, jak při sobě sestry i po letech drží a rády navštěvují své milované rodiče. Důkazem je i společné tetování.

Zdroj: Daily Mail

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]