Manželé adoptovali 5 sourozenců. Nechtěli, aby děti vyrůstaly odděleně. Jejich čin přitahuje mezinárodní pozornost

Fotografie: Depositphotos

Adopce není vůbec snadná záležitost, a to obzvláště, pokud vás je pět. Přesto však tito sourozenci našli milující rodinu, která je učinila šťastnými.

Nejspíše jste už slyšeli o adopci dítěte, kdy se rodiče z jakéhokoliv důvodu rozhodnou, že cizím opuštěným potomkům nabídnou svou lásku a střechu nad hlavou. Podle odborníků však nejde vůbec o snadnou záležitost, neboť ani jedna strana nikdy neví, na co se připravit. Nyní si však představte, jak by tomu asi bylo v případě, kdyby se někdo rozhodl adoptovat potomků rovnou pět, a to navíc sourozeneckých. Přesně to udělali Jeff a Toni Whaleyovi.

Srdcervoucí článek v novinách

Celý příběh začal srdceryvným článkem, který se objevil v novinách Kansas City Star. Byla v něm fotografie pěti malých sourozenců – Bradleyho (11 let), Prestona (10 let), Layli (8 let), Landona (6 let) a Oliveie (2 roky), přičemž ke každému z nich bylo napsána několik slov:

  • Bradley -11letý fanoušek hudby, je trochu plachý, ale na druhou stranu velmi klidný. Ti, kteří ho znají, říkají, že je uctivý, milý a laskavý. Ve škole mu jde matematika, přírodní vědy a ve volném čase se věnuje fotbalu nebo basketbalu.
  • Preston – 10letý milovník zvířat a outdoorový nadšenec, věnuje se rybaření a zkoumání, když to počasí dovolí. Sbírá pokémony a rád si hraje s míčky na dvorku.
  • 8letá Layla – miluje hip-hopový tanec, je milá a starostlivá. Její sen je zachraňovat nemocná nebo zraněná zvířata. Ve škole se tvrdě učí a snadno si získává nové přátele. Miluje sporty jako baseball a volejbal.
  • Landon – 6 let, až vyroste, chce být učitelem gymnastiky. Rád soutěží se svými bratry a sbírá karty Pokémonů. Kamarádi ho považují za velmi rychlého běžce a dříče. Miluje také přírodu a užívá si dobrodružství.
  • Nejmenší nakonec – 2letá Olivie. Ta je mistryní ve všem, co dokáží dělat dvouleté děti.
Fotografie: Freepik

Ve článku poté ještě stálo, jak moc rádi tito sourozenci chodí do kostela a hrají si. Jejich přáním je být spolu a žít pod jednou střechou, jako milující se rodina.

Být spolu jako zásadní pravidlo

V době tisku inzerátu všech pět sourozenců hledalo rodinu, která by je mohla adoptovat. Jediným jejich pravidlem bylo, aby všichni žili společně pod jednou střechou. Bez toho by se těchto pět zlatíček z Kansas City prostě neobešlo. Přesto, že sourozenci moc nedoufali v zázraky, a spíše počítali s pobytem v dětském domově, k jejich překvapení obdrželi 1 500 odpovědí.

Fotografie: Pixabay

Od té doby, kdy byl inzerát zveřejněn v místních novinách, se k sourozencům vyjádřilo neskutečných 1 500 rodin, jež je měly zájem adoptovat. Výhercem se stali Jeff a Toni Whaleyovi, kteří podle úřadů měli vše, co by sourozenci mohli potřebovat. „Cítíme se požehnáni,“ uvedl Jeff Whaley, když bylo o adopci rozhodnuto. Nyní rodina žije šťastně a mladí sourozenci si mohou konečně začít budovat své sny.

Zdroj: Daily Mail

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]