Postavte svým dětem na zahrádce teepee

Prázdniny by měly být plné zábavy a dobrodružství. Ovšem dostat děti mnohdy od počítačů a her je docela tvrdý oříšek. Nicméně nic není nemožné. Nemusíte vymýšlet dětem finančně nákladnou zábavu. Někdy stačí dobrý nápad a vaše děti budou nadšené.

Pro mnoho rodičů jsou prázdniny zatěžkávacím obdobím. Jak z časového tak finančního pohledu. Dáte-li však průběh dětské fantazii, máte vyhráno. Všechny děti milují skrýše, bunkry, stany. Postavte svým ratolestem na zahradě pravé a nefalšované teepee. Děti si mohou hrát na lovce, indiány, kovboje a cokoliv dalšího, co je napadne. Když necháte teepee obrůst například hráškem, mohou rovnou i zdravě mlsat.

Návod na stavbu teepee

  • Na ploše, kde bude teepee stát vykopejte jámu do hloubky přibližně 5 centimetrů, abyste odstranili z této plochy trávník.
  • Do středu budoucího teepee zapíchněte kůl, přivažte k němu provázek a vyznačte si kruh – půdorys teepee. Poté můžete kolík zase odstranit.
  • Svažte k sobě provázkem 4 bambusové nebo jiné tyčky, zhruba 25 centimetrů od jejich konce.
  • Ve vyznačeném kruhu vykopte čtyři hlubší (asi 15 cm) jámy tak, aby vytvořili tvar kříže. Do těchto jam umístěte bambusové tyče.
  • Následně o ně opřete další čtyři bambusové tyče, nezapomeňte však na otvor, kterým mohou děti lézt dovnitř. Tyče svažte provázkem a rovněž jej obtočte mezi tyčemi, tak, že vytvoříte stěny – po nichž se budou plazit výhonky rostlin (hrášek nebo jiná plazivá rostlinka).
  • Okolo teepee vysaďte „plazivku“ hrášek, okurky, fazoli, víno apod. Chcete-li dlouhodobější řešení, pak můžete vysázet i různé druhy keříků.
  • Vnitřek a okolí teepee vysypte mulčem. Dovnitř můžete dětem dát polštářky a deky. Tak a máte hotovo. Radost budete mít vy i vaše děti. Na vaší zahrádce vznikne něco nového a zajímavého, navíc si tam mohou děti bezstarostně užívat her.

Video návod jak na stavbu teepee

Obrázek: pixabay.com