Z děsivého odrazu těhotenského ultrazvuku byla nastávající maminka pořádně vystrašená

Fotografie: Freepik

Na sociálních sítích se objevilo video, v němž můžete zhlédnout velmi zvláštní těhotenský ultrazvuk jisté ženy. Hlavička dítěte se zdá být totiž abnormálně zvětšená oproti tělíčku. A co na snímku vidíte vy?

Velmi neobvyklý těhotenský ultrazvuk zveřejnil ve svém tisku i deník The Mirror. Je na něm viditelná kostra lebky dítěte a celkově snímek působí na první pohled děsivě. Jeho budoucí matka měla velké obavy, zda je vše v pořádku.

Dle odborníků však nejde o žádnou anomálii miminka. Dítě se totiž narodila zcela zdravé. Chlapečkovi je nyní kolem jednoho roku a je velmi roztomilý. Přesvědčit se můžete na níže uvedeném videu. Také máte zážitky obdobného charakteru, kdy vás těhotenský ultrazvuk něčím překvapil?

Ultrazvuk v těhotenství: Kdy se provádí?

V tuzemsku navštěvují těhotné ženy ultrazvuk vcelku pravidelně, a to kolem 13. týdne gravidity a pak kolem 21. a 31. týdne. Sonografické vyšetření je důležité z mnoha důvodů. Za prvé lékař kontroluje, jestli se miminko v děloze vyvíjí, jak má. Za druhé je možné zpozorovat i určité anomálie a vrozené vady.

Kolem šestého až sedmého týdne těhotenství slyší maminka pomocí ultrazvuku i srdeční ozvy. Kolem dvacátého týdne je možné určit dle specifických znaků, zda se jedná o chlapce či dívku. V gynekologických ordinacích se ženy mohou setkat s klasických sonografickým přístrojem (detekce dítěte přes břicho) nebo s tím vaginálním.

Fotografie: Freepik

Moderní technologie umožňují i prostorové snímky miminka

Jelikož doba značně pokročila, mohou si nechat budoucí maminky zhotovit i fotografii ultrazvuku prostorového. Na něm je zpravidla velmi dobře rozpoznatelná hlavička a výraz v obličeji. Pokud byste po takovém snímku zatoužili, musíte si počkat na zhruba 25. až 28. týden těhotenství.

Někteří rodiče se pozicemi svého ještě nenarozeného dítka často velmi baví. Na 3D fotografiích ultrazvuku je občas k vidění i jakýsi úsměv miminka nebo třeba prapodivné umístění končetin.

Fotografie: Freepik

Nevíte, jak oznámit těhotenství? Inspirujte se

Přemýšlíte, jak sdělit své první těhotenství manželovi nebo příteli? Potom mu kupte třeba nějaký pěkný hrníček s nápisem: Nejlepší táta. Jistě pochopí, o co jde a budete se záhy radovat s vámi. Rodině můžete poslat okopírovaný ultrazvukový snímek miminka poštou v tematickém přání.

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]