Manželský pár adoptoval holčičku s downovým syndromem z Číny. Její reakce na první setkání je dojemná

Fotografie: Freepik

Adopce může dát mnoha opuštěným dětem novou šanci na lepší život. Jeden takový dobrý skutek udělali Američané Brent a Audrey Shookovi. I přesto, že nyní vychovávají pět vlastních dětí, rozhodli se pro osvojení holčičky z Číny, která se narodila s Downovým syndromem.

Malá Lucy prvních šest let bohužel strávila v dětském domově. Nyní ji však čeká daleko lepší život v láskyplném prostředí.

Velké očekávání a dojemné setkání

Americký pár si pro holčičku z Číny přijel na letiště v Houstonu (stát Texas). Setkání předcházelo mnoho nervozity i emocí. Na místě nečekala s nadšením pouze adoptivní maminka a tatínek. Přivítat přijeli děvčátko i její budoucí sourozenci s veselými transparenty.

Když se malá Lucy blížila, její adoptivní matka byla štěstím bez sebe, a dokonce ani slzy neudržela. Nikdo nečekal tak vřelé přivítání. Dívka bez ostychu Audrey objala a ta ji vzala do náruči.

Tato rodina malé slečně dozajista obstará pokojný život plný štěstí a radosti. Na setkání s novými rodiči se můžete podívat v přiloženém videu, je opravdu dojemné.

Adopce dětí ze zahraničí

Lucy je jedním z dětí, o které nikdo dlouho nejevil zájem kvůli její vrozené genetické nemoci. Přitom Downův syndrom nemusí člověka nijak omezovat. Může žít plnohodnotný život, pokud se mu rodina skutečně věnuje.

Fotografie: Freepik

Adopce opuštěných dětí ze zahraničí je čím dál větším trendem a propadly jí i slavné osobnosti. Napříč tomu, že mají doma mnoho svých dětí, nebojí se řady své rodiny opět rozšířit.

Díky tomu dochází i k promíchání různých kultur a národností. Velice známou adoptivní maminkou je v tomto ohledu například Angelina Jolie, která si osvojila dívku z Etiopie a chlapce z Kambodži a Vietnamu.

Zahraniční adopce z pohledu Česka

Češi velkými příznivci zahraničních adopcí nejsou, avšak již došlo k několika osvojením anglických, albánských, nebo filipínských dětiček. Naopak se těší velkému zájmu cizinců české opuštěné děti. Osvojení zahraničními rodinami je umožněné v České republice již dvacet let.

Velmi frekventovanými zájemci jsou zejména Dáni, Němci, nebo Švédové. A co vy, dokázali byste také udělat dobrý skutek a otevřeli byste své srdce? Adopce jistě není pro každého, ale je nesmírně bohulibá a nadějeplná. Poskytne dětem plné sociální zázemí, kvalitní výchovu, a především spokojený život a perspektivu.

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]