Spolužačky ho odmítly doprovodit na ples, důvodem byl Downův syndrom. Těsně před večírkem se však na chlapce konečně usmálo štěstí

Fotografie: Unsplash

Hendikep ho před ničím nezastavil a chtěl si užít ples stejně, jako všichni jeho spolužáci. Dívky ho ale odmítaly, nakonec se našla jedna, která ho pozvala a proměnila jeho den, v nejlepší den jeho života.

Většina teenagerů se těší na ples zejména na ten maturitní. Ještě více někteří ocení jen samotné vyzvání k tanci. Někteří lidé jsou ovšem většinou vyčleněni z kolektivu, například kvůli nemoci nebo hendikepu. To ale neznamená, že nemají právo být šťastní a zažít to samé co zdraví lidé. Stejně tak jako v případě Daniela, který se svého vysněného pozvání na ples dočkal.

Příběh Daniela s Downovým syndromem

Pro 17 letého Daniela nebylo snadné sehnat někoho, kdo by přijal jeho pozvání na ples. Všechny dívky ho odmítly a to jen proto, že má Downův syndrom. Když už ale začal ztrácet naději a vzdával se, že s ním nikdo nebude chtít na ples jít, přišla za ním Kylie a pozvala ho. Kylie se nekoukala na Daniela jako na někoho kdo je nemocný nebo jiný, ale jako na normálního muže. Její čin Danielovu matku Tonyu velmi překvapil a byla šťastná, že se našel někdo kdo s Danielem na ples půjde a splní jeho sen.

Fotografie: Unsplash

Den s velkým D

Pozvánka na ples od Kylie nebylo to jediné v co Daniel doufal. Nemohl se dočkat až Kylie vyzve k tanci. Přišlo ale něco nečekaného. Kylie poslala video s pozváním Daniela, do televizního pořadu Surprise squad. V tomto pořadu dělají vybraným lidem den ještě hezčí a plný překvapení. Co se ale nestalo, v den plesu se objevili u Daniela doma, že byli do pořadu vybráni a jejich den bude plný překvapení.

Ples a večeře s Kylie

Na ples odjeli ve velkém stylu, krásným Rolls Roycem. Cestou se stavili na velkolepé večeři a nakonec oba obdrželi hodnotné dary. Lepší den už by to být nemohl. Vše probíhalo v doprovodu kamer a i vy se můžete podívat na jejich dojemné chvíle.

Fotografie: Unsplash

Surprise squad

Televizní pořad, ve kterém si vyberou člověka, který si zaslouží zažít něco velkolepého. Mohou se objevit nečekaně kdykoliv a kdekoliv, stejně tak jako u Daniela a Kylie.

Vybrali si právě je a udělali jejich slavnostní den ještě šťastnější. Obdrželi věcné dary i peněžní hotovost, která Daniela určitě potěšila. Na vše se můžete podívat níže ve videu sami.

Danielova matka Tonya

Danielova matka byla nejšťastnější matkou už v den, kdy jejího syna Kylie pozvala na ples. Ani nedoufala, že by se to mohlo stát, protože dobře věděla co si ostatní o Danielovi myslí. Kylie však má velké srdce a na správném místě a Daniela na ples pozvala. Udělala však mnohem víc než si dokáže představit. Začlenění lidí s Downovým syndromem do kolektivu je opravdu těžké a i tento malý čin z její strany, byl obrovským činném pro Tonyu i Daniela.

Hendikep nemusí být překážka v životě

Downův syndrom nebo i jiné hendikepy a nemoci by neměli být překážkou v životě. Tyto lidé by měli žít plnohodnotný život a nikdo by je neměl nechávat v ústraní. Je dobré pomáhat jim žít normální život, protože pro ně to znamená víc, než si kdo dokáže představit. Život není žít v rychlých řešeních, ale v dojemných okamžicích, které opravdu stojí za to.

Zdroj: YouTube/FOX5 Las Vegas

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]