Zkušení cestovatelé znají trik, jak si na dovolenou sbalit věci a neplatit tisíce Kč za zavazadlo navíc

Fotografie: James Famdest / Creative Commons / Attribution 2.0

Pro někoho je balení na dovolenou vzrušující, pro jiné stres. Je potřeba na nic nezapomenout a ještě všechny věci vtěsnat do omezeného prostoru. Tyhle tipy vám pomůžou.

Využití omezeného prostoru v kufru na maximum je dovednost, která vám ušetří čas, peníze a zbytečný stres. Obzvlášť letíte-li letadlem a jste limitováni velikostí nebo váhou zavazadla. Tyto chytré tipy na balení vám pomohou pohodlně vměstnat vše důležité a potřebné do omezeného prostoru. Balení na dovolenou pak bude hračka.

Napište si seznam věcí, které budete potřebovat

Mohlo by se to zdát jako zbytečnost, ale sepsaný seznam vám při balení ušetří hodně času. Vyhnete se balení zbytečných věcí a po odškrtnutí všech položek budete mít jistotu, že jste na nic nezapomněli. Rozdělte seznam na oblečení, toaletní potřeby, elektroniku a doplňky. Až budete sbalení podle seznamu, můžete do zavazadla přidat další věci, které by se mohly hodit, ale to důležité už máte sbaleno.

Zabalte si univerzální oblečení

Vyberte si oblečení, které lze dobře kombinovat a vytvářet různé outfity. Kalhoty a vršky volte v neutrálních barvách, které k sobě budou ladit. Myslete také na materiál. Zvolte oblečení, které se příliš nemačká, pokud víte, že nebudete mít přístup k žehličce. Sbalte si také víceúčelové kousky, jako je sarong. Ten vám může posloužit jako sukně, šátek, ale také jako plážová deka.

Roadtripová dobrodružství po Evropě. Kam se vydat?

Srolujte si oblečení

Místo skládání oblečení do komínku, je zkuste srolovat. To nejen šetří místo, ale oblečení se také méně pomačká. Pokud chcete mít ve věcech větší přehled, použijte malé látkové organizéry na zip, do kterých si oblečení roztřídíte podle druhu. Objemné předměty jako svetry a bundy dejte do vakuových sáčků a vysajte z nich vzduch.

balení kufru
Fotografie: Freepik

Využijte prázdná místa

Pokud už máte plné zavazadlo a přesto potřebujete sbalit ještě další věci, využijte všechna prázdná místa. Do bot tak můžete vměstnat ponožky nebo drobnou kosmetiku. Toaletními potřebami šetřete, protože zaberou hodně místa. Můžete použít cestovní sadu malých lahviček, do které si přelijete jen část šamponu nebo sprchového gelu.

Tip na praní

Pokud si během dovolené budete drobné oblečení prát, pak ho nemusíte brát tolik. Může se však stát, že nebudete mít přístup k pračce ani k větší nádobě, ve které byste prádlo vyprali. U umyvadla zase nemusí být špunt na odtok. To však jednoduše vyřešíte. Položte na odtok umyvadla sáček nebo mikrotenovou fólii a vložte do odtoku několik mincí. Tento trik vám pomůže udržet vodu v umyvadle a vy si tak drobné věci jednoduše přeperete v ruce.

Zdroj: Porady Interia

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]